Kultura Tędy: Internet jako płaszczyzna animacji i proaktywnego uczestnictwa w kulturze.

Terminy kursów: 30 maja 2016 - 3 października 2016
Terminy zapisów: Zapisz się w każdej chwili
Kto może się zapisać: Uczniowie są dodawani przez instruktorów.
Język kursu: Polski
Cena: Darmowy

O kursie

  1. Młodzież w mediach społecznościowych
  2. (Re)dystrybucja kultury w internecie

 

Młodzież w mediach społecznościowych

 

Prezentacja najpopularniejszych platform Social Media, z których korzysta młodzież. Celem szkolenia jest krótka charakterystyka i wyjaśnienie sposobu działania oraz specyfika komunikacji oraz rodzaje zachowań. Materiał zaprezentuje katalog dobrych praktyk, jak wykorzystać serwis do promocji kultury i wsparcia edukacji medialnej. Odbiorcy kursu otrzymają kompletne kompendium wiedzy jak skutecznie wykorzystać Social Media w edukacji medialnej i animacji kultury.

 

(Re)dystrybucja kultury w internecie

 

Prezentacja internetu jako przestrzeni otwartych zasobów dóbr kultury. Wyjaśnienie zjawiska „open GLAM”, które może być stosowane z powodzeniem przez edukatorów i animatorów kultury w projektach angażujących młodzież. Podstawowe informacje o otwartych zasobach galerii, bibliotek, archiwów i muzeów, digitalizacji kultury, remixowaniu i aspektach prawnych, w tym licencjach creative commons.

Instruktor

Dominik Pokornowski
Dominik Pokornowski

Biografia

Opowiadam czym jest komunikacja internetowa. Doradzam jak robić Public Relations. Szkolę jak organizować projekty. Jestem PR managerem. Mam doświadczenie w kulturze i IT. Kierowałem PR-em w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, tworzyłem komunikację w Exea Data Center i Arpol Motor Company. Doradzałem w kilkunastu instytucjach i organizacjach. Jestem projekt managerem licznych inicjatyw internetowych. Ukończyłem filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz studia podyplomowe z zakresu Public Relations i Zarządzania Projektami.