Promocja tomiku “Rzeczy oczywiste”

Clipboard01

Opis wydarzenia:

Zapraszamy na spotkanie autorskie z początkującą poetką Aleksandrą Kurzawą oraz promocję jej najnowszego tomiku Rzeczy oczywiste, Zielona Góra 2017.
Prowadzenie: Anita Rucioch-Gołek, kierowniczka Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu.

Ukończyłam jak dotąd dwa kierunki, filologię polską i malarstwo, oba na Uniwersytecie Zielonogórskim. Studiuję ponadto edukację muzyczną, czwarty rok borykam się z doktoratem z filozofii. Do poezji podchodzę bardziej z dystansu krytyka niż twórcy. Nie czuje się poetką tak samo jak nie czuję się artystką. Jestem po prostu ciekawskim rzemieślnikiem kosztującym różnych dziedzin. Wiersze w swej krótkiej formie stają się dla mnie zaklęciami. Taki sposób zawierania myśli pozwala się skonfrontować z problemami i następnie uwolnić. Co zostało już powiedziane można schować do szuflady. Niemniej, na przekór pewnym opiniom, nie uważam, aby sensy te miały zostać przemilczane: jestem w stanie na głos zinterpretować zarówno swoje malarstwo jak i poezję.
Aleksandra Kurzawa

Ten tomik przeczytałem w maszynopisie jednym tchem. Miłe zaskoczenie, bo wiersze to osobliwe, oryginalne i  wyróżniające się własną dykcją. Pomysłowe i coś ciekawego opowiadające. Oryginalne, pełnokrwiste, pozbawione zapożyczeń czy wtórnych matryc. Mamy nową poetkę! Może dlatego, że wyrosła w „poetyckim domu”? Ale jej natychmiastowa samodzielność to najlepsza wróżba sukcesu. Trzymam kciuki; nie kadzę, wiem, co mówię…
Leszek Żuliński

Kontakt:

Telefon 68 45 32 600
Adres e-mail informacja@wimbp.zgora.pl