Przesłuchania do Młodej Polskiej Filharmonii

3

Data/Czas:

30/09/2017 - 01/10/2017 - 00:00

Lokalizacja:

Kategorie:

Opis wydarzenia:

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół muzycznych II stopnia oraz studentów I roku uczelni muzycznych (studia licencjackie) do udziału w przesłuchaniach do orkiestry Młoda Polska Filharmonia.

Tegoroczny nabór muzyków odbędzie się w Warszawie wśród młodych muzyków grających na następujących instrumentach:
– skrzypce
– altówka
– wiolonczela
– kontrabas
– flet
– obój
– klarnet
– fagot
– waltornia 
– trąbka

Zgłoszenia do przesłuchań przyjmowane są do 21 września 2017 roku.

Formularz zgłoszeniowy, repertuar, nuty oraz regulamin przesłuchań, a także wszelkie informacje na temat warunków uczestnictwa w projekcie znajdują się na stronie internetowej www.mpf.zwierciadlo.pl w zakładce „Przesłuchania”.

Laureaci przesłuchań otrzymają zaproszenie do udziału w warsztatach muzycznych i w tournée obejmującym koncerty w renomowanych audytoriach w całej Polsce oraz uzyskają stypendia finansowe.

Pierwsze zgrupowanie i trasa koncertowa odbędą się w dniach 2-15 listopada br.

HARMONOGRAM NABORU DO ORKIESTRY

21 września 2017 r.
Ostateczny termin przesłania formularzy zgłoszeniowych wraz z CV na adres mailowy: przesłuchania@grupazwierciadlo.pl z dopiskiem „MPF”.

25 września 2017 r.
Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych wraz ze szczegółowym harmonogramem przesłuchań

30 września i 1 października 2017 r.
Przesłuchania w Warszawie: Zespół Szkół Muzycznych I stopnia im. Stanisława Moniuszki, ul. Kawęczyńska 23/25

9 października 2017 r.
Ogłoszenie listy osób zaproszonych do orkiestry Młoda Polska Filharmonia na stronie www.mpf.zwierciadlo.pl

KLUCZOWE INFORMACJE O PROJEKCIE
Młoda Polska Filharmonia powstała w 2011 roku. Jest kontynuacją programu stypendialnego dla młodych muzyków Agrafka Muzyczna, który został zapoczątkowany 16 lat temu. Dzięki prywatnym funduszom pozyskiwanym nieprzerwanie od 2001 roku udało się pomóc 450 adeptom. To jedna z pierwszych w Polsce prywatnych orkiestr grupująca najbardziej utalentowanych muzyków wyłanianych regularnie w otwartych przesłuchaniach dla uczniów i studentów szkół muzycznych. Są oni objęci programem stypendialnym.

Dyrektorem artystycznym Młodej Polskiej Filharmonii od początku jej istnienia jest światowej sławy wiolonczelista i dyrygent Adam Klocek. Artysta jest również szefem Filharmonii Częstochowskiej i Filharmonii Kaliskiej a także laureatem nagrody Grammy 2014 – najwyższego wyróżnienia przyznawanego przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji – otrzymanej za płytę „Night in Calisia” w wykonaniu Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka z udziałem kompozytora i pianisty Włodka Pawlika i trębacza Randy Breckera.

Młoda Polska Filharmonia jest miejscem, gdzie zdobywa się praktykę i wiedzę konieczne do pracy w orkiestrze oraz w karierze solowej. Można w niej zgłębić kulisy sceny muzycznej, obserwować z bliska wybitne osobowości artystyczne, korzystać z ich rad i zaznajomić się z okazjami i ofertami prestiżowych europejskich i światowych zespołów i orkiestr. Dla wielu członków projektu Młoda Polska Filharmonia była udanym początkiem starań o udział w zagranicznych programach stypendialnych oraz praktyki w cenionych instytucjach muzycznych.

Dotychczas młodzi muzycy mieli możliwość wspólnej pracy z koncertmistrzami najsłynniejszych międzynarodowych orkiestr. Wśród nich byli m.in. Dmitrij Vassiliev – Moscow Soloists, Edicson Ruiz – Berliner Philharmoniker, Dudu Carmel, Eyal Ein-Habar i Yigal Meltzer – Israel Philharmonic Orchestra, Rafał Zambrzycki-Payne – koncertmistrz Ensemble Modern, Emanuel Salvador – Orquestra do Norte Portugal, Sonig Tchakerian z Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie oraz Jan Mráček, najmłodszy solista w historii Orkiestry Symfonicznej Czeskiego Radia.

Stałym elementem programu Młodej Polskiej Filharmonii są trasy koncertowe. Orkiestra prezentuje się w najlepszych salach koncertowych oraz w popularnych miejscach występów plenerowych, gromadząc rzesze entuzjastycznie reagującej publiczności. Wykonuje klasyczny repertuar, ale sięga też po aranżacje utworów reprezentujących jazz, pop-rock czy muzykę filmową. Występowali z nią tej klasy artyści, co Kayah, Gaba Kulka, Dorota Miśkiewicz czy Marek Napiórkowski. Młoda Polska Filharmonia ma również w swojej historii współpracę z Grzegorzem Turnauem, zespołem Zakopower, Michałem Dąbrówką, Pawłem Dobrowolskim, Robertem Kubiszynem, Patrykiem Stachurą oraz kwintetem Vołosi. Ostatni projekt, realizowany z Radzimirem Dębskim w sierpniu br., to warszawski koncert Hip-Hop&Jazz History Orchestrated By Jimek.

W trakcie ostatnich 10 tras koncertowych odbyło się 48 koncertów, które łącznie obejrzało ponad 50 tysięcy osób. W 2015 roku orkiestra dwukrotnie zaprezentowała się podczas VI Festiwalu Muzycznego MISA 2015 w Szanghaju. Wystąpiła także przed publicznością 49. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, Międzynarodowego Festiwalu „Wszystkie Strony Świata”, Międzynarodowego Festiwalu „Bursztynowy Szlak”, IX Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana oraz Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” i Festiwalu Młodych Talentów Kiepuriada w ramach 47. Festiwalu im. J. Kiepury oraz podczas 53. Festiwalu Muzycznego w Łańcucie.

Kontakt: