Recital Magdy Umer

lubkul

Opis wydarzenia:

W ramach forpoczty 3. Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Cybulski Wilhelmi Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza na recital Magdy Umer – jednej z najwybitniejszych przedstawicielek polskiej poezji śpiewanej, reżyserki, scenarzystki, autorki tekstów piosenek.
Po recitalu zapraszamy na rozmowę o kultowej postaci kina i teatru – Andrzeju Nardellim, aktorze z którym Artystka przyjaźniła się, a którego postać i dokonania aktorskie prezentowane będą w festiwalowym cyklu Retrospektywa.

„Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. W kolejnym programie koncertu usłyszymy nie tylko utwory z dwóch ostatnich płyt – „Noce i sny” oraz „Wciąż się na coś czeka”, ale też znane, lubiane i zawsze oczekiwane piosenki z jej repertuaru, śpiewane od lat, właściwie już wizytówki i samej artystki i także gatunku piosenki literackiej, między innymi „Już szumią kasztany”, Oczy tej małej” czy „O niebieskim pachnącym groszku”.
Artystce towarzyszy pianista Wojciech Borkowski.

„Od kiedy dowiedziałam się, że moich płyt słucha, nie rozumiejący słowa po polsku, profesor Peter Russell z Nowej Zelandii, poważniej traktuję moje nucenie. Pan profesor słyszy tam także uśmiech, a to przecież międzynarodowy środek wyrazu. Uśmiecham się do państwa po polsku i we wszystkich językach świata!.”
Magda Umer

Bilety już dostępne na http://abilet.pl/

Kontakt:

Telefon 68 45 32 600
Adres e-mail informacja@wimbp.zgora.pl