Film o Scenie Lalkowej Lubuskiego Teatru

wakacje2017.a3-400x284

Przyjdź i podziel się wspomnieniem!
Powstaje film o Scenie Lalkowej Lubuskiego Teatru!
Poszukiwane są osoby, które podzielą się swoimi wspomnieniami! Zbieramy te dotyczące przedstawień i historii Sceny Lalkowej działającej przy Lubuskim Teatrze w latach 1962-1991. Zgromadzone opowieści pomogą w przygotowaniu filmu pokazującego, jak scena ta zapisała się w pamięci mieszkańców województwa lubuskiego, zielonogórzan, pracowników teatru.
Wspomnienia zbieramy podczas spotkania, które odbędzie się 27 czerwca 2017 o godz. 17:00-19:00 w Lubuskim Teatrze!

Działanie stanowi część projektu „Halina Lubicz: ślady i nawiązania”.

W magazynach i archiwum Lubuskiego Teatru znajdują się zbiory dokumentów, lalek teatralnych, rekwizytów pozostałych po Scenie Lalkowej działającej przy Lubuskim Teatrze w latach 1962-1991. Jej założycielką była Halina Lubicz, aktorka zielonogórskiego teatru. Przywołanie bogatej tradycji tej sceny staje się szczególnie ważne w kontekście planów budowy Sceny Lalkowej przy Lubuskim Teatrze: wskazuje, że jest to kontynuacja praktyki zapoczątkowanej wiele lat wcześniej.

Halina Lubicz, której żywiołem było działanie na wielu polach (aktorskim, reżyserskim, opieka nad ociemniałymi, prowadzenie artystycznej poradni dla zespołów amatorskich) pozostawiła po sobie jeden tekst teoretyczny, w którym wyjaśnia, jak rozumie rolę teatru w życiu dziecka. Wyciągamy go z archiwum i traktujemy jako źródło inspiracji dla tworzenia działań animacyjno-edukacyjnych.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *