Grenlandia – wyprawa za koło podbiegunowe

flesz_baner_RCAK-01

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w środę, 21 czerwca o godz. 17.30  na kolejne spotkanie z cyklu „Z pamiętnika podróżnika”. Naszym gościem będzie Tomasz Warężak, który podzieli się swoimi wrażeniami z pobytu na Grenlandii – największej wyspie na naszym globie.

Grenlandia kojarzy się głównie z lodową pustynią, ubogą szatą roślinną, nielicznymi zwierzętami oraz z rdzennymi mieszkańcami – Inuitami. Gdy jednak przyjrzymy się bliżej, dowiemy się, że wyspy nie zamieszkują Inuici, że tamtejsze zwierzęta są stosunkowo liczne, a kuchnia jest nie tylko zróżnicowana, ale też bardzo smaczna. O swojej podróży na Grenlandię z 2015 roku opowie Tomasz Warężak. Zrelacjonuje spotkania z mieszkańcami, grenlandzkim rządem, rektorem uniwersytetu w Nuuk, a także opowie dlaczego biała pustynia nazwana została zieloną wyspą oraz jaki udział miała Grenlandia w jednej z największych katastrof morskich.

Tomasz Warężak – Lubuszanin, od kilkunastu lat mieszka w Zielonej Górze. Z wykształcenia doktor nauk technicznych. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajmuje się inżynierią środowiska i ekologią stosowaną. Doradca wielu gmin w Polsce oraz ekspert kilku ministerstw. Laureat nagrody Ministra Środowiska za opracowane przez siebie zielone technologie. Na co dzień pasjonat numizmatyki, winiarstwa, historii i podróżowania (odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach).

Spotkanie jak zawsze poprowadzi Anitta Maksymowicz. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *