Koncert Jarosława Kostki z zespołem

Untitled-2

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, który odbędzie się w ramach Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie. Podczas IX edycji imprezy wystąpi Jarosław Kostka z zespołem z projektem ,,Chopin Profanum”, który stanowi ,,hołd dla wielkiego twórcy, którego twórczość jest zapisaną improwizacją”.

Autorem pomysłu “Chopin Profanum” jest pianista i lider zespołu – Jarosław Kostka – aranżer wszystkich utworów, na bazie których stworzyliśmy formy otwarte, nie ograniczające swobodnej jazzowej narracji. Czy swoboda w kreowaniu materii muzycznej – naturalna dla jazzu – może być pomostem łączącym “klasykę” i jazz? I czy nie jest to dobry argument , by spróbować na “jazzowo” z Chopinem? Odpowiedzią niech będzie muzyka “Chopin Profanum”.

“Po latach przemyśleń nad twórczością Fryderyka Chopina powstała w nas pokusa zmierzenia się z Jego dziełem. Dobrym pretekstem była dwusetna rocznica urodzin kompozytora, choć nie tylko – jego muzyka zakorzeniona jest w nas mocno i stale nas inspiruje. Chopin to “sacrum”, dlatego podeszliśmy do projektu poważnie, wkładając weń całą naszą wiedzę, talent i doświadczenie.”

Skład zespołu:

Jarek Kostka – fortepian
Jan Adamczewski – saksofony
Piotr „Max „ Wiśniewski – kontrabas
Waldemar Franczyk – perkusja

Rezerwacje biletów w cenie 30 zł przyjmujemy telefonicznie 68 385 22 14.

Więcej o zespole oraz projekcie na http://festiwalchopina.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *