Recital jazzowy Idy Zalewskiej

kafelek

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w czwartek, 14 grudnia o godz. 19.00 na recital jazzowy Idy Zalewskiej (śpiew), której towarzyszyć będą Marcel Baliński (fortepian) i Rafał Różalski (kontrabas). Koncert jest kolejna odsłoną cyklu Jazzujące Muzeum.

Program wieczoru:
• wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
• prezentacja obrazu Jacka Rykały „Proszę zamykać”, 1989, z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej – Leszek Kania
• przerwa
• recital jazzowy Idy Zalewskiej

WOMEN to projekt, na który składają się najpiękniejsze, najbardziej energetyczne i poruszające piosenki „wokalistek wszechczasów”: Etty James, Billie Holiday, Arethy Franklin, Nancy Wilson, Elli Fitzgerald, Roberty Flack i innych. Połączenie jazzu, bluesa i soulu, oryginalne, autorskie aranżacje, subiektywne, osobiste opracowanie wokalne i interpretacyjne materiału, tworzą nową jakość.

Ida Zalewska
 – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Na swoim koncie ma dwie płyty „As sung by Billie Holiday” (wyd.Fonografika, 2012 r.) i autorską „Storytelling” (wyd. Hevhetia, 2016 r.) Współpracowała z wieloma muzykami, m.in Januszem Muniakiem, Arkiem Skolikiem, Jerzm Małkiem, Piotrem Baronem, Adamem Kowalewskim, Maciejem Adamczakiem, Wojciechem Pulcynem, Łukaszem Żytą, Michałem Tokajem, Sławkiem Wierzcholskim, Kubą Płużkiem, Markiem Pospieszalskim. Artystka występowała na wielu festiwalach bluesowych i jazzowych w Polsce: Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway, Green Town of Jazz, Jazz w Ruinach, Tarnogórskie Spotkania Jazzowe, Jazzbląg i innych.
O muzyce i śpiewaniu mówi tak: „Śpiewanie to dla mnie sposób wyrażania uczuć i komunikacji z ludźmi. Śpiewając mogę otworzyć się i przekazać to, czego powiedzieć nie miałabym odwagi. Piosenka to opowieść. Bardziej od perfekcyjnej techniki i wirtuozerii cenię sobie prawdę i szczerość przekazywanych emocji. Czasem drżenie czy załamanie głosu przekazuje więcej niż skomplikowane i imponujące popisy wokalne (…)”
————————————————
bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum
młodzież szkolna i studenci – 15 zł
rezerwacja tel. 68 327 23 45, 509 053 444
ilość miejsc ograniczona
Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej , Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *