Spotkanie z Filipem Springerem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z Filipem Springerem pt. Polska mniejszych miast, które odbędzie się 20 czerwca br. o godzi. 18:00 w Instytucie Sztuk Wizualnych Wydziały Artystycznego UZ.

Jak wygląda Polska z perspektywy mieszkańców średnich miast? Podtytuł książki „Miasto Archipelag” stanie się pretekstem do rozmowy o sytuacji mniejszych miast w Polsce. Każde z nich ma niepowtarzalny charakter, a jednocześnie wszystkie są tak bardzo do siebie podobne. Łączy je wiele kwestii, takich jak ucieczka młodych do większych ośrodków, problemy mieszkaniowe, marazm codzienności czy trudność utrzymania ładu przestrzennego. Podczas spotkania nawiążemy m.in. do publikacji „13 pięter”, „Miasto Archipelag” oraz „Księga Zachwytów”.

Filip Springer – reporter i fotograf. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot  im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju.  Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski. (ze strony wyd. Karakter)

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu debat „Nowe Miasto. Sztuka w działaniu” zainicjowanym przez Instytut Sztuk Wizualnych WA UZ, BWA Zielona Góra oraz Fundację Salony. Z udziałem ekspertów poddajemy refleksji możliwość zaangażowania narzędzi sztuki w poprawę funkcjonowania naszego miasta oraz definiujemy naszą rolę w tym procesie. Zastanawiamy się również nad rezultatami interakcji mieszkańców, twórców i urzędników w przestrzeni miejskiej.

Zobacz szczegółowe informacje http://lubuskiekultura.pl/events/polska-mniejszych-miast-spotkanie-z-filipem-springerem/?preview=true

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *