Wróć do listy artykułów   

☀ Projekt Lato ☀ INAUGURACJA ☀ 27.06.2020 r.

usiadzwygodnie@gmail.com 0

Rozpoczynamy nasz wakacyjny „Projekt LATO!” Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Sulęcinie zapraszają!
Inauguracją wydarzenia jest szereg atrakcji, które zaplanowaliśmy dla Was na sobotę, 27 czerwca. Od lat w tym czasie odbywają się Dni Sulęcina – z uwagi na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, postanowiliśmy „zaakcentować” to lokalne święto i zaprosić Was na wspólną celebrację w Parku Miejskim oraz na starym korcie tenisowym (teren SOK), gdzie odbędą się koncerty, a także kino plenerowe.

„Projekt LATO – inauguracja” rozpocznie się od wyjątkowego spotkania z uczestnikami Dziennego Domu Seniora „Senior+” w Sulęcinie.
„O Sulęcinie przy kawie… – rozmowy z seniorami” rozpocznie się o godzinie 11.00. Zapraszamy serdecznie! Miejsce: plac przy Kontenerze Kultury, Park Miejski.
W międzyczasie w Parku Miejskim dostępne dla spacerowiczów będą wystawy: wystawa fotografii konkursowych #MÓJSULĘCIN, a także archiwalne zdjęcia i prace z międzynarodowych plenerów malarskich, organizowanych przez Sulęciński Ośrodek Kultury.

Wstępnie planowane „Regaty na Postomii” wyjątkowo przenosimy na nowy termin – na schyłek lata. Powodem naszej decyzji jest trwający w tym czasie okres lęgowy kaczek, których domem jest własnie rzeka Postomia.
Czy wiedzieliście o tym, że kaczki krzyżówki składają tylko jeden lęg w roku? Nie mamy sumienia przeszkadzać tym pięknym ptakom w tak istotnym czasie!
Poinformujemy Was niebawem o nowym terminie regat. Jeśli część z Was, szykując się na czerwcową edycję wydarzenia, zrobiła już swoje pływające konstrukcje, odłóżcie je na półkę – niech cierpliwie czekają na nowy termin! Warto! Czeka nas świetna, rodzinna zabawa, podsycona zdrową, sportową rywalizacją! ????

Od godziny 17.00 dalsza część atrakcji w Parku Miejskim! Zapraszamy na NOWOŚĆ – „Rodzinne Podchody w parku”. Kto pamięta jedną z popularniejszych zabaw z dzieciństwa – podchody? Przygotowaliśmy dla Was kulturalną wersję tej podwórkowej gry ???? Po przejściu całej trasy i wykonaniu wszystkich zadań czeka na Was nagroda – egzemplarz „Bajek o Sulęcinie”. Uwaga – jeden egzemplarz otrzymuje jedna grupa, biorąca udział w wyzwaniu, zachęcamy Was do rodzinnej aktywności, dobra zabawa gwarantowana!

O godzinie 19.30 odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród w konkursach:

#MÓJSULĘCIN – konkurs fotograficzny
Sulęcin MTB Challenge
Miejsce: stary kort tenisowy za Sulęcińskim Ośrodkiem Kultury.

Tego dnia odbędą się dwa koncerty! Na starym korcie tenisowym (teren SOK) wystąpią PERFEKCYJNE PRZEBOJE (godz. 20.00) oraz PROJECTA (godz. 21.15). Najpiękniejsze polskie (i nie tylko!) covery, które przywołają mnóstwo pozytywnych emocji i pięknych wspomnień.

„Projekt LATO – inaugurację” zakończy letnie kino plenerowe – o godzinie 22:30 zapraszamy na seans „Green Book” – film wyróżniony Oscarami dla najlepszego filmu, za scenariusz oryginalny i dla najlepszego aktora drugoplanowego za rok 2018.
Miejsce: stary kort tenisowy za Sulęcińskim Ośrodkiem Kultury. Warto!

Dodatkowe atrakcje:
Sulęcin MTB Challenge (19.06.2020 – 27.06.2020)
LINK: http://soksulecin.pl/☀-projekt-lato-sulecin-mtb-challenge-19-06-2020-27-06-2020-☀/
Wakacyjna zabawa – zabierz sulęcińskiego baranka w podróż!
LINK: http://soksulecin.pl/☀-projekt-lato-☀-zabierz-sulecinskiego-baranka-w-podroz-wakacyjna-zabawa-☀/
Gra miejska „Spacer ulicami Sulęcina”
LINK: http://soksulecin.pl/☀-projekt-lato-☀-gra-miejska-spacer-ulicami-sulecina-☀/
27 czerwca, podczas inauguracji wakacyjnego „Projektu LATO” dostępne będą zarówno wspomniane baranki, jak i karty do gry miejskiej „Spacer ulicami Sulęcina”. Jesli nie zdążycie w sobotę, można je odebrać od 29 czerwca (poniedziałek) w Sulęcińskim Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Sulęcinie. Ponadto, karty do gry miejskiej „Spacer ulicami Sulęcina” będą na Was czekać w Cukierni Monika.

WAŻNE!
Drodzy, zanim wspólnie uczcimy inaugurację „Projektu LATO”, prosimy o uważne zapoznanie się z procedurami zapewnienia bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19, obowiązującymi zarówno w Sulęcińskim Ośrodku Kultury, Bibliotece Publicznej w Sulęcinie, a także na wszystkich imprezach (także plenerowych!) przez nas organizowanych.

Wspomniany zbiór zasad został opracowany w celu zapewnienia jak najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jego przestrzeganie jest obowiązkiem każdej osoby biorącej udział w wydarzeniu, a także osoby zaangażowanej w jego organizację.
Dokument znajduje się na stronie internetowej www.soksulecin.pl w zakładce „DOKUMENTY DO POBRANIA”. LINK: http://soksulecin.pl/dokumenty-do-pobrania/

Na wydarzenie w plenerze wstęp ma ograniczona ilość osób – zgodnie z wytycznymi jest to 150 miejsc. Prosimy o wcześniejsze przybycie na koncert, ponieważ na teren imprezy publiczność będzie wpuszczana pojedynczo, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

A o samym „Projekcie LATO”… już za momencik! ????
Do zobaczenia!