Wróć do listy artykułów   

☀ Projekt LATO – inauguracja – relacja z wydarzenia ☀

usiadzwygodnie@gmail.com 0

Projekt LATO – inauguracja za nami! Spotkaliśmy się w sobotę, 27 czerwca, by wspólnie uczcić rozpoczęcie naszych wakacyjnych działań. Organizatorami wydarzenia był Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Sulęcinie.

Pierwszy etap naszej letniej, kulturalnej działalności to szereg atrakcji, które miały miejsce w sobotę, 27 czerwca. Miejsce wydarzenia: Park Miejski w Sulęcinie oraz teren Sulęcińskiego Ośrodka Kultury.

O godzinie 11.00 spotkaliśmy się w Parku Miejskim i wspólnie z Burmistrzem Sulęcina oraz zaproszonymi gośćmi, seniorami z Dziennego Domu Seniora „Senior+” w Sulęcinie, rozmawialiśmy o naszym urokliwym miasteczku oraz wspomnieniach związanych z tym miejscem.

W tym czasie nasz Park Miejski ozdobiły wystawy: wystawa fotografii konkursowych #MÓJSULĘCIN, a także archiwalne zdjęcia i prace z międzynarodowych plenerów malarskich, organizowanych przez Sulęciński Ośrodek Kultury. Wystawy cieszyły oko mieszkańców do późnych godzin wieczornych.

O godzinie 17.00 odbyły się „Rodzinne Podchody w parku”, czyli kulturalna wersja znanej wszystkim podwórkowej gry. Po przejściu całej trasy i wykonaniu wszystkich zadań, na uczestników czekała nagroda – egzemplarz „Bajek o Sulęcinie”.

Wieczorem nasze działania przenieśliśmy na stary kort tenisowy (teren Sulęcińskiego Ośrodka Kultury). Tam w pierwszej kolejności rozdaliśmy nagrody w rozstrzygniętych wcześniej konkursach: #MÓJSULĘCIN – konkurs fotograficzny oraz Sulęcin MTB Challenge.

Jak prezentują się wyniki?

MÓJSULĘCIN – konkurs fotograficzny
Serdecznie gratulujemy osobom wyróżnionym w konkursie #MÓJSULĘCIN! Jury w składzie Kasandra Woś (Kasandra Woś Fotografia), Tomasz Browarczyk oraz Marek Dębowski po burzliwych naradach wytypowało zwycięzców:
Tytuł laureata otrzymał Paweł Kochański – gratulujemy! ????
Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Maciek Barden, Katarzyna Pawlik oraz Agata Hryniewiecka-Cichoń.

Sulęcin MTB Challenge:
Top3 Kobiety:
Michalina Chołuj (Men’s Team Bledzew) – 16:48
Iwona Koszela (beCYKL.pl) – 17:15
Karolina Krajewska – 20:18
TOP3 – Mężczyźni:
Jakub Struch (MEDLooK Cycling Team) – 11:27
Dariusz Dura – 11:39
Adrian Robak88 (Robak88 – trochę inny blog) – 12:06
Serdeczne gratulacje!

O godzinie 20.00 na naszej scenie wystąpił zespół Perfekcyjne Przeboje, natomiast o 21.15 Zespół ProjectA.
„Projekt LATO – inaugurację” zakończyło letnie kino plenerowe – o godzinie 22.30 odbyła się projekcja oscarowego filmu „Green Book”.

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa na zaplanowane przez nas wakacyjne atrakcje. Projekt LATO trwa!
Szczegóły już niebawem na stronie internetowej: www.soksulecin.pl.