Wróć do listy artykułów   

1 maja z ,,Małymi Gorzowiakami”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Kostrzyńskie Centrum Kultury zaprasza 1 maja o godz. 16.00 do Amfiteatru, gdzie wystąpi

 

Zespół Tańca Ludowego MALI GORZOWIACY


Wstęp Wolny !!!

 

 

 

Zespół Tańca Ludowego „MALI GORZOWIACY”

działa od 1981r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. Członkami Zespołu są uczniowie gorzowskich szkół. „Mali Gorzowiacy” liczą obecnie około 160 członków w wieku od 6 do 22 lat.

Zespół posiada kapelę ludową składającą się z profesjonalnych muzyków, która również może koncertować samodzielnie. Kierownictwo Zespołu, budując program artystyczny stara się dostosować go do potrzeb, wieku i możliwości wykonawczych członków. Prowadzący dążą do rozbudzenia zainteresowań dzieci i młodzieży w dziedzinie muzyki i tańca oraz wzbogacenia wiedzy o kulturze ludowej kraju (patrz program artystyczny) „Mali Gorzowiacy” uczestniczą w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach folklorystycznych, konkursach, przeglądach, zdobywając na nich wiele nagród i wyróżnień.

Zespół jest członkiem C.I.O.F.F. W roku 2006 otrzymał honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

KADRA:

Krzysztof Szupiluk – kierownik zespołu, choreograf
Maria Szupiluk – kierownik artystyczny, choreograf
Beata Byczkiewicz – kierownik kapeli, akompaniator
Jadwiga Sokulska – akompaniator, przygotowanie wokalne
Raisa Obuchowa – akompaniator

W tych krajach zespół koncertował:

Austria, Belgia, Bułgaria, Rosja, Chiny, Chorwacja, Dania, Egipt, Finlandia, Francja, Łotwa, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Turcja, Wenezuela, Ukraina, Serbia i Czarnogóra, Szwecja, Litwa, Portugalia, Węgry, Cypr Północny, Włochy, USA, Serbia, Czechy, Hiszpania, Korea Pd.