Wróć do listy artykułów   

26. finał WOŚP w Sulęcinie – rekordowa zbiórka!

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Zobacz relację!

Rekordowa zbiórka w Sulęcinie! Zebraliśmy 47 743,59zł!

14 stycznia, w niedzielę, Sulęciński Ośrodek Kultury grał razem z Jurkiem Owsiakiem już po raz dwudziesty szósty. Naszym tegorocznym celem zbiórki były Maluchy – wyrównanie szans dla noworodków. W sulęcińskim sztabie – na ulicach miasta oraz w sołectwach, należących do Gminy Sulęcin, a także w Smogórach i Gliśnie kwestowało aż siedemdziesięciu wolontariuszy.
W tym roku zaczęliśmy grać już w sobotę – pierwsza kwesta została przeprowadzona na ligowym meczu Olimpii, a wieczorem spotkaliśmy się w Klubie u Bulka na J&J Day Fest. Tego dnia, w naszej klimatycznej piwnicy nie zabrakło porcji świetnej muzyki, a także emocjonujących licytacji! Junior Stress, Kufajka Rencisty oraz Jafia dali z siebie wszystko, grając dla naszej widowni 100% na żywo.
Wylicytowaliśmy fantastyczne muzyczne gadżety, takie jak: gitarę Groszka z Kufajki Rencisty, piękną, ręcznie malowaną gitarę od Aliszji Krysztofiak, statuetkę Boba Marleya od FC Lumki, karnet VIP na Rock & Beer Fest, dwa pakiety gadżetów Wake Up and Live, voucher na dowolny koncert w Klub u Bulka oraz voucher całoroczny na wszystkie imprezy w naszym klubie, gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomoc, a także piękną orkiestrową grafikę, wyrzeźbioną w drewnie, której autorem jest pan Jacek Gajewski.
W niedzielę nasi wolontariusze wyszli na ulice już od godziny 9:00. Około siedemdziesięciu osób pojawiło się w Sulęcinie oraz w sąsiadujących sołectwach, należących do Gminy Sulęcin.
26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęliśmy od sportowych atrakcji! O godzinie 10:30 spod Fontanny Dobrosąsiedztwa wyruszyła grupa rowerzystów z beCykl i PTTK Ziemia Sulęcińska, którzy rekreacyjnie przejechali się nad Jezioro Ostrowskie, by tam podziwiać zmagania naszych lokalnych, odważnych morsów.
Pozostałe atrakcje w przestrzeni miasta: od godziny 11:00 pod sklepem Intermarche swój talent wokalny zaprezentowały wokalistki, uczęszczające do Studia Piosenki SOK. Od godziny 11:00 w centrum Sulęcina stanęła wioska harcerska z mnóstwem atrakcji, które skupiały się przede wszystkim wokół aktywności fizycznej. Przed 12:00 nad Jeziorem Ostrowskim rozpoczął się bardzo efektowny pokaz sulęcińskich morsów. Najodważniejsi weszli do przygotowanej wcześniej przerębli, a tego dnia woda miała jedynie 2 stopnie!
O godzinie 13:00 w hali sulęcińskiego liceum odbył się „mecz na szczycie”: pierwszoligowa STS Olimpia Sulęcin vs. Drużyna Gwiazd, w której zagrali między innymi dawni zawodnicy Olimpii. W trakcie sportowego widowiska także przeprowadzono różne licytacje: za 900zł wylicytowano między innymi koszulkę meczową kapitana naszej lokalnej drużyny, a za 400zł rodzinny trening z Olimpią Sulęcin.
Ponadto przez cały dzień salon kosmetyczny Pauliny Solskiej funkcjonował z myślą o orkiestrze – w niedzielę dochód z wykonywanych przez Paulinę Solską oraz Kasię Skrzypacz zabiegów w całości został przekazany na fundację Jurka Owsiaka.
Wielki finał dwudniowych atrakcji rozpoczął się w SOK o godzinie 16:00. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Sulęcina i okolic za tak wspaniałą frekwencję! Nasza sala „pękała w szwach” – i o to chodzi. Zebraliśmy się w końcu w szczytnym celu i obecność każdego z Was była dla nas bardzo istotna.
Na scenie tego dnia zaprezentowali się: Zumba & Fitness Karolina Falkowska, Przedszkole nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie, Przedszkole nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie, Studio Piosenki SOK, sekcja karate Kyokushinkai, Zespół Taneczny Trans oraz fire show w wykonaniu Hufca Sulęcin ZHP im. Osadników Wojskowych.
Czym byłaby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bez trzymających w napięciu licytacji? W tym roku, podczas 26. finału otrzymaliśmy kilkadziesiąt gadżetów, sprzętów, voucherów i usług, które licytowane były w przerwach koncertu, oprócz licytacji powstała dodatkowo loteria fantowa, ciesząca się sporą popularnością. Na scenie licytowaliśmy między innymi: voucher na urodziny w ZebroMarchewce, voucher na indywidualną sesję zdjęciową autorstwa Krzysztofa Nesterowicza, pakiet sportowych gadżetów Stali Gorzów, pakiety urodowe, obraz autorstwa Anny Gwizdek, voucher na kolację w Gościńcu na Półwyspie, pokaźnych rozmiarów pluszowego misia, voucher na wędkarską przygodę na pontonie i wiele innych.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie wszystkim wolontariuszom, sponsorom, harcerzom oraz współorganizatorom wydarzenia. Osobne podziękowania należą się także panu Zbigniewowi Kogutowi, który w niedzielny wieczór współprowadził licytacje na scenie.
Sulęciński Ośrodek Kultury także przygotował szereg orkiestrowych atrakcji: wspomniana wcześniej loteria fantowa, malowanie twarzy, które zorganizowały uczestniczki zajęć plastycznych w SOK, oprócz tego dzięki wsparciu sponsorów – cukierni „Monika”, PPH „Leks” oraz piekarni „Oskroba”, zorganizowaliśmy orkiestrową kawiarenkę z pysznym ciastem, ale i ciepłymi i zimnymi napojami oraz świeżo wyciskanymi sokami owocowo-warzywnymi. Nowością był retro salon gier wideo, w którym stanęły legendarne sprzęty: Commodore C64, Ameprod TVG10 (konsola produkcji polskiej z 1982 roku), Pegasus, Supernintendo, Xbox Classic, automat Arcade itp.
Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszym darczyńcom: firmie Zebromarchewka, firmie Ter-Mika, fiemie Centrum Instalacyjno Techniczne LITKA, firmie Maszoński Logistic, cukierni „Monice”, PPH „Leks”, piekarni „Oskroba”, firmie CZG-12, RAJ Beauty – pani Katarzynie Rajfur, Miejskiemu Portalowi Informacyjnemu Sulecin24.pl, Klubowi Lech Poznań, PAP Bosko, klubowi STS Olimpia Sulęcin, pani Dianie Chajec, Solarium Sulęcin – pani Joannie Węglarz, sklepowi „La Pari” – pani Annie Kukli, REHA Activ – pani Joannie Tymczyj, panu Andrzejowi Kużasowi, restauracji „Gościniec na Półwyspie”, „Lodom z Gościńca” – paniom Martynie i Paulinie Saj, pani Beacie Zarychcie, firmie MOLEX, Starostwu Powiatowemu w Sulęcinie, pani Alicji Krzysztofiak, pani Sandrze Roszak, pani Ewie Kaczmarek, państwu Beacie i Marcinowi Rogala, drużynie FC Lumki, „Groszkowi” z Kufajki Rencisty, Krzyśkowi Nesterowiczowi, Michałowi Latosowi i firmie BBQBurger, paniom: Paulinie Solskiej oraz Katarzynie Skrzypacz – firma Paulina Solska MakeUp and Beauty, pani Marcie Cieciurze, panu Kamilowi Walkowiakowi – Wędkarskie Eldorado Sulęcin i okolice, Oskarowi Kępce, pani Natalii Warszewskiej – Studio Paznokci La Szara, pani Adriannie Malinowskiej – Studio Prestige, pani Renacie Cieplak – Salon Fryzjerski Renia, panu Dawidowi Bohuszko – Salon Fryzjerski Dawid Bohuszko, panu Mateuszowi Piweckiemu, firmie Pixel, panu Jakubie Kosiorkowi, pani Paulinie Piechowiak, pani Iwonie Lewandowskiej, pani Agnieszce Świtale, pani Emilii Tyliszczak.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie wszystkim wolontariuszom, sponsorom, harcerzom oraz współorganizatorom wydarzenia. Osobne podziękowania należą się także panu Zbigniewowi Kogutowi, który w niedzielny wieczór współprowadził licytacje na scenie.