Wróć do listy artykułów   

28. Finał WOŚP

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Rekord! To słowo słychać w całej Polsce. Również w Kostrzynie nad Odrą zebraliśmy rekordową liczbę 119 037,91 zł oraz całkiem sporo obcych walut, zatem kwota ta na pewno jeszcze wzrośnie. To ogromny sukces naszych mieszkańców, którzy mają dobre i hojne serca, jak również wolontariuszy, którzy tego dnia grali razem z nami w największej orkiestrze świata. W imieniu kostrzyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chcielibyśmy podziękować wolontariuszom za poświęcony czas, nie tylko w dniu finału, za świetne pomysły, zaangażowanie i wykonaną pracę. Bez Was ten finał nie mógłby się odbyć. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy nam pomagali przy organizacji finału: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Związek Emerytów i Rencistów, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Miejska Biblioteka Publiczna, Bar Gucio, obsługa gastronomiczna ze Szkoły Podstawowej nr 1, WF Kostrzyn, Best Buty, TS Celuloza, nasi przyjaciele z FRIZZ Seelow, Fotobudka, Grupa Rozpoznawczo-Szturmowa JS4044.

Wielkie podziękowanie chcielibyśmy skierować również w stronę naszych sponsorów, którzy pomogli w organizajci tegorocznego finału: ICT Poland Sp. z o.o., Arctic Paper S.A., Raven oraz Intermarche Kostrzyn. Podziękowania składamy również na ręce darczyńców, którzy podarowali swoje gadżety/vouchery/produkty, postaramy się Państwu podziękować osobiście. Otrzymaliśmy mnóstwo wyjatkowych przedmiotów, które nie sposób tutaj wymienić.

W tym roku podczas kostrzyńskiego finału było kilka nowości, zaczynając od stoisk WF Kostrzyn, Best Buty, TS Celulozy, strzelnicy przygotowanej przez Grupę Rozpoznawczo Szturmową, a na możliwości wpłacania darowizn kartą kończąc.

W tym roku bieg zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbył się dzień wcześniej, w sobotę 11 stycznia.
Bieg miał charakter rekreacyjny, a na mecie biegacze otrzymali pamiątkowe medale oraz kalendarze przygotowane przez MOSiR. Na bieg nie było zapisów, ale można było wesprzeć WOŚP przekazując datek do Skarbony Stacjonarnej (finałowej puszki), była to więc doskonała okazja, aby już dzień wcześniej wesprzeć cel tegorocznego Finału, którym jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Wystartowaliśmy spod fontanny w Parku Miejskim, o godz. 15:00 i pobiegliśmy alejkami parkowymi na dystansie około kilometra.

Na scenie w dniu finału zaprezentowali się: My Młodzi, Dzieci ze Studia Piosenki Cantito, WF Kostrzyn z Zumbą, Zespół Metka z Warszawy, Magdalena Drzymała, Martyna Zarzecka, Dawid Marciniak oraz zespół The Black Birds. Dziękujemy!

Złapaliśmy wiatr w żagle, płyniemy dalej! Zapraszamy do współpracy oraz do wolontariatu za rok. Organizację rozpoczniemy w okolicach października/listopada.

Z żeglarskim pozdrowieniem,
Sie ma!
Kostrzyński Sztab WOŚP