Wróć do listy artykułów   

3D Prace w polu

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Bele z sianokiszonką na polach w Broniszowie zyskały nowe oblicze… zobacz fotorelację!

17 lipca 2017 roku bele z sianokiszonką na polach w Broniszowie zyskały nowe oblicze, sygnalizując zbliżający się wielkimi krokami Międzynarodowy Festiwal Folkloru OBLICZA TRADYCJI. Jadąc przez tę malowniczo położoną wieś można podziwiać bukowińskie wzory, które udało nam się nanieść za pomocą specjalnie przygotowanych szablonów i farby na białe bele. Wykorzystany przez nas wzór był inspirowany haftem znajdującym się na tradycyjnym bukowińskim obrusie, znajdującym się w zasobach potomków górali bukowińskich w Brzeźnicy.

Wtorkowa akcja to część projektu Instalacja 3D Prace w polu, zaaranżowanego w tym roku przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, który zapoczątkowaną kilka lat temu akcję przeniósł w tym roku w cztery kierunki na mapie Polski (północ-południe-wschód-zachód) i uczynił ją tym samym ogólnopolską. Więcej o akcji i jej autorach pisaliśmy tutaj.

Serdecznie dziękujemy Pani Jadwidze Pareckiej, szefowej Zespołu Górali Bukowińskich „Watra” za zaangażowanie w poszukiwania odpowiedniego wzoru oraz Panu Tarbajowi z Książa Śląskiego, a także jego rodzinie za wspaniałą współpracę – udostępnienie bel i pomoc podczas realizacji.