Wróć do listy artykułów   

9. Lubuskie Forum Kultury już za nami

m.madry@rcak.pl 27 listopada 2018 0

21-23 listopada 2018 r. w Jesionce k/Kolska i  Kargowej odbyło się 9. Lubuskie Forum Kultury, w którym uczestniczyło 60 dyrektorów i głównych księgowych instytucji kultury.

Pierwszy dzień Forum minął bardzo aktywnie. Dyrektorzy uczestniczyli w szkoleniu nt. ”RODO procedury ochrony danych osobowych w instytucjach kultury – zastosowanie w praktyce” oraz warsztatach i dyskusji moderowanej „O nas, dla nas, z nami – nasze sprawy”. Główne księgowe natomiast uzupełniały swoją wiedzę z tematów  „Podatek VAT w instytucjach kultury w 2018 r.” i  „Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne”.

Drugiego dnia podczas wspólnego panelu dla dyrektorów i głównych księgowych omawiane były tematy: „Prawa autorskie i pokrewne, ich opodatkowanie oraz nieodpłatne świadczenia…” Spotkania zsieciowanych to także czas na poznanie miejsc kulturotwórczych w regionie. Dzięki uprzejmości partnera uczestnicy mogli poznać działalność i zobaczyć Gminne Centrum Kultury w Kargowej.

Ostatniego dnia Forum odbyły się warsztaty z obsługi WordPress obejmujące zakładanie konta  i tworzenie artykułów na lubuskiekultura.pl . Przedstawiono planowane zmiany i  nowości kolejnej edycji PRO ARTE.

Forum to tradycyjnie, okazja do wymiany doświadczeń, wzmocnienia kompetencji, zawarcia nowych znajomości, ciekawych rozmów, rozszerzenia współpracy, rozwiązywania problemów …

Regionalne Centrum Animacji Kultury za współpracę przy realizacji 9. Lubuskiego Forum Kultury serdecznie dziękuje partnerowi panu Waldemarowi Ligmie dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury w Kargowej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie  dziękujemy, że byliście z nami 🙂