Wróć do listy artykułów   

Akcje na Wakacje w Sulęcinie

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Folkowe Wariacje w Sulęcińskim Ośrodku Kultury! Zobacz fotorelację!

Tegoroczne Akcje na Wakacje w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbywają się pod hasłem „Folkowe wariacje”. W dniach 18 lipca – 10 sierpnia SOK przygotował szereg atrakcji tematycznie związanych z dawnymi tradycjami oraz obrzędami, takimi jak: pszczelarstwo, rzemiosło artystyczne, garncarstwo czy stolarstwo.
Zajęcia dla dzieci odbywają się we wtorki i w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Pierwszy, pełen wrażeń i niespodzianek dzień wakacyjnych atrakcji odbył się 18.07.2017 r.

Na początku zajęć uczestnicy zapoznali się z tematyką folkloru: poznali tradycyjne stroje ludowe, tańce, zwyczaje, rzemiosła, takie jak kowalstwo, garncarstwo czy maglowanie, a także jak dawniej wyglądało dzieciństwo. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w trakcie prezentacji, odpowiadając na liczne pytania.

Po pierwszej części zajęć wszyscy uczestnicy przenieśli się do folkowej wioski, gdzie czekały na nich zajęcia w stylu warsztatowym. Przedstawiciele R.G. „POLSKA -WIKLINA” zaprezentowali pokaz plecionkarstwa z wikliny, przygotowując uczestników do warsztatów. Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami mogli wykonać koszyki lub wianki, które następnie ozdabiali polnymi kwiatami.

Poza warsztatami wikliniarstwa, dzieci mogły zapoznać się z folkowymi przedmiotami codziennego użytku. W trakcie zajęć chłopcy i dziewczęta stworzyły pierwszą część płotu, który będzie jednym z elementów naszej Folkowej Wioski.

Zajęcia przyniosły wiele radości wszystkim uczestnikom.

Kolejne niesamowite atrakcje jeszcze przed nami!

SOK Sulęcin/Biblioteka Publiczna w Sulęcinie zapraszają!