Wróć do listy artykułów   

Alternatywa na Dzień Wagarowicza!

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

To był naprawdę udany Dzień Wagarowicza!

Jak świętować pierwszy dzień Wiosny?! Dokładnie tak, jak zrobili to uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie, czyli… barwnie, tanecznie, głośno i z uśmiechem na ustach. Już od rana czyniono prężne przygotowania, aby ten dzień był wyjątkowy – ostatnie próby, przebieranie, rekwizyty, makijaż, by o godzinie 10.00 zaprezentować się w Wiosennym Koncercie Talentów.

Rozpoczęło się hucznie i z rozmachem. Na scenie pojawiły się piękne dziewczyny z klas V-VI Szkoły Podstawowej i I-II Gimnazjum. Rozgrzały publiczność układem choreograficznym do piosenki „Toca toca”. Kolejnym miłym akcentem była recytacja wiersza „Wiosna” w wykonaniu uczennicy klasy III SP Kingi Świtały. Debiut na scenie należał do bardzo udanych.

Następnie scena należała do najmłodszych uczniów naszej szkoły z klas I-III SP i I-III SP ZET. Jako pierwsza zabrzmiała piosenka „W marcu jak w garncu”, później taniec „Kaczuchy”, a piosenka „Witamy wiosnę” już na dobre odpędziły zimowy klimat. Nie tylko śpiew w tej prezentacji przykuł uwagę widzów. Równie wspaniałe były kolorowe kostiumy, rekwizyty oraz interpretacja ruchowa. Wiersz „Pan bocian”, który zaraz potem został wyrecytowany przez ucznia klasy III SPDP Jakuba Czernię dowiódł, że Jakub czuje się na scenie jak ryba w wodzie. Jego wieloletnie doświadczenie recytatorskie zostało nagrodzone gromkimi oklaskami.

Już nie tylko wiosenny ale i oscarowy klimat zawdzięczać można było kolejnej prezentacji w wykonaniu uczniów klas IV-VI SP ZET, I-III G ZET, I-III SPDP pod tytułem „Wiosenne La La Land”. Nie trudno się jest domyśleć, że była to prezentacja taneczna, która w swojej choreografii, zamyśle i wykonaniu wzbudziła wzruszenie i wiele emocji.

Wyrazy uznania należą się także Piotrowi Chruślakowi, uczniowi klasy IV SP ZET, który pomimo choroby i złego samopoczucia zdecydował się wystąpić przed publicznością i wyrecytować wiersz z okazji nadejścia wiosny.

Totalnym show okazał się solowy występ uczennicy klasy II G Aleksandry Poznańskiej, która dosłownie i w przenośni wcieliła się w postać Zenona Martyniuka wykonując jego największy hit „Przez twe oczy”. Pod męską marynarką, kapeluszem i ciemnymi okularami trudno było rozpoznać kto jest kim. Do tego mocny wokal i zgrabna choreografia… Całość podniosła publiczność z krzeseł. Wszyscy klaskali w takt muzyki i śpiewali wspólnie z naszą gwiazdą, bo chyba tak można nazwać Olę – naszą szkolną gwiazdą! Nie da się ukryć, że ten występ wzbudził największe emocje. Publiczność oszalała!!!

Kropkę nad „i” postawiła klasa I-II G, która inscenizacją pt. „Bitwa pór roku” zakończyła część artystyczną Wiosennego Koncertu Talentów. Ten występ był kwintesencją smaku, treści i dobrego humoru. Uczniowie! Tak trzymać!

Następnie, żeby tradycji stało się zadość wszyscy uczniowie, artyści, rodzice i zaproszeni goście powędrowali na plac szkolny gdzie nastąpiło spalenie ekologicznej marzanny. Zaraz potem można było skosztować gorących kiełbasek z grilla, obejrzeć wystawę prac plastycznych utalentowanych uczniów naszej szkoły i pobawić się na świeżym, wiosennym powietrzu.

To był naprawdę udany Dzień Wagarowicza!