Wróć do listy artykułów   

Bajki lubuskie zawitały w Santoku

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Obejrzyj fotorelację już dziś!

W ramach projektu „Bajki lubuskie” w wybranych miejscowościach naszego województwa odbędzie się cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych. Jednym z takich miejsc jest Santok z bogatym zapleczem historycznym.
Uczniowie czwartej klasy Zespołu Szkół w Santoku wzięli udział w pierwszym spotkaniu, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury. Kalina Patek /jednocześnie koordynatorka projektu/ za pomocą teatru ilustracji kamishibai zaprezentowała „Bajkę o Lubuskiem”. Po „spektaklu” czwartoklasistów podzielono na trzy grupy. Mogły one zapoznać się z tym wspaniałym narzędziem, jakim jest kamishibai. Dzieci oglądały skrzynkę butai, sprawdzały jak działa mechanizm przekładania kart, jak są zbudowane ilustracje, co kryją z tyłu, czy jest łatwo opowiadać w ten sposób opowieści czy też nie. Następnie uczestnicy otrzymali kości z symbolami /inspirowane story cubes/i kreatywne karty kamishibai /wydawnictwo Zielona Grupa/. Przy pomocy tych narzędzi zespoły napisały trzy opowiadania i wykonały do nich ilustracje. Na zakończenie uczniowie zaprezentowali owoce swojej pracy. Nowa, nieznana forma nauki i działania (projekt) zakładająca podział zadań i odpowiedzialności, spodobała się uczniom, o czym mówili podczas wywiadów.
Przed nami kolejne warsztaty, tym razem z regionalistą, których efektem będzie bajka o Santoku. Już nie możemy się doczekać!