Wróć do listy artykułów   

Bamberka w MCK

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 30 października 2017 0

Za nami 9. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Monodramów i Teatrów Małych Form “Bamberka 2017”. Przez dwa dni, 27-28 października w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury widzowie zobaczyli dziewięć prezentacji scenicznych teatrów niezależnych, poszukujących i offowych.

Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Józefa Zając-Jamróz – prof. nadzwyczajny PWST w Krakowie, aktorka, reżyser; Adam Karol Drozdowski – krytyk teatralny, scenograf, tekściarz, raper; Daniel Jacewicz – reżyser teatralny, aktor, animator kultury, instruktor teatralny. Na festiwalowym podium znaleźli się, zajmując ex aequo drugie miejsce (pierwszego nie przyznano): Marta Pohrebny z Zielonej Góry z monodramem “Słodka”, Magdalena Bochan-Jachimek z Mostów prezentująca “Mamy problem. Monodram macierzyński” oraz Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. z Tychów ze spektaklem “Knienie”. Trzecie miejsce zajął Teatr Przedmieście z Rzeszowa z “Kronikami podwórkowymi”.

Wyróżniono natomiast Szymona Szczęcha z Teatru Tup w Tarnowie za monodram “Jestem” oraz Piotra Stawskiego i Przemysława Niedzielskiego z Teatru Artystyczny Raban w Kobyłce za spektakl “Wyspa”, który otrzymał również nagrodę publiczności.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a widzom dziękujemy za tak liczne przybycie.

Miejskie Centrum Kultury