Wróć do listy artykułów   

Baśniowa Noc Nenufarów

161179 25 lipca 2018 0

Baśniowa Noc Nenufarów za nami

 „Oto kraina pełna uroku, starych dębów, buków i wierzb płaczących, które kłaniają się jeziorom….”
W baśniowym widowisku Noc Nenufarów w Lubrzy nad jeziorem Goszcza, jak co roku w postaci biorące udział w widowisku wcielili się mieszkańcy Gminy Lubrza.

Legenda głosi, że nad brzegiem jeziora istniała szczęśliwa osada, którą zasiedlali uczciwi i dobrzy ludzie, spędzający miło czas i goszczący wzajemnie sąsiadów w każdej wolnej chwili. Owe jezioro przyjęło swą nazwę od goszczenia … i zwie się Goszcza.

Miłość Lubrzany i Sławoja, spokojne życie mieszkańców osady …, ale nie ma dobra bez zła. Czary złej Wierzbichy, walka dobrej Wróżki z wiedźmą, zwycięstwo miłości i dobra nad złem.
Biały kwiat Nenufaru przypłynął do brzegu wioski, a w nim piękna Lubrzana. W osadzie nastała wielka radość i wesele… Osada na cześć tej legendy przybrała nazwę Lubrza.

 Wzruszająca legenda, baśniowa scenografia nad jeziorem, muzyka na żywo, gra świateł, cudowna atmosfera, wspaniali aktorzy, fantastyczna widownia, wspaniałe widowisko, widowiskowe i wystrzałowe Ognie Nenufarów – to wszystko sprawiło, że sobotni wieczór w Lubrzy był wyjątkowy i niepowtarzalny.

 „A Wy zapamiętajcie tą czarodziejską niezwykła noc i wróćcie do nas za rok”.  🙂

 Organizatorem Nocy Nenufarów była Gmina Lubrza przy wsparciu Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.