Wróć do listy artykułów   

Bethel – koncert w ECS ,,Kręgielnia”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

BETHEL – koncert – ECS ,,Kręgielnia” – 24 października godz. 20.00

Bilety: 15 zł –

 

 

 

Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka.

 

Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia.

 

Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób.

 

W tym czasie ewoluowała też twórczość Bethel, cały czas jednak czerpiąc z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków.

 

Na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie.

 

Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo. 400 koncertów po całej Polsce i za granicami Państwa mówi samo za siebie. Przełomowy moment to trasa POSITIVE BETHEL TOUR 2010, która liczyła 80 koncertów. Pod koniec 2010 roku zespół wydał swoją pierwszą debiutancką płytę pt: „Muzyka Serc”, która jest dostępna w najlepszych sklepach muzycznych. Trasa koncertowa promująca krążek DUCHOWA REWOLUCJA 2011 liczyła 83 koncerty.

 

W styczniu 2012 po zaproszeniu Jurka Owsiaka, Bethel wystąpił na głównym WOŚP’ie pod Pałacem Kultury oraz w Studio na Woronicza. Oba te wydarzenia były transmitowane w głównym wydaniu Wiadomości (TVP1), TVP2 oraz na owsiak.net. 9 stycznia 2012 Bethel zagrał koncert w Radiowej Czwórce rozpoczynając sezon dziesiątkami koncertów. 20 czerwca Bethel zagrał razem z Gentleman’em i Stephenem Marley’em, a 3 sierpnia na dużej scenie Przystanku Woodstock (wygrana złotego Bączka (najlepszy koncert Sceny Folkowej XVII Przystanku Woodstock 2011)). 24 sierpnia zespół wystąpił na jednym z największych Festivali Reggae w Polsce, Regałowisko 2012 w Bielawie. W 2013 roku Bethel zagrał ponad 50 koncertów, a w listopadzie zarejestrował materiał na drugą płytę (studio Custom34), która ukazała się 27 lutego 2014r. Krążek pt. „Dobrze, że jesteś” jest dostępny w najlepszych sklepach muzycznych.

 

 

 

Obecnie zespół tworzą:

 

Grzegorz Wlaźlak (wokal, gitara)

 

Magdalena Dachowska (bas)

 

Robert Dachowski (perkusja)

 

Konrad Możdżeń (perkusjonalia)

 

Piotr Zarówny (trąbka)

 

Damian Kluźniak (instrumenty klawiszowe)

 

Szymon Chudy (gitara)