Wróć do listy artykułów   

„Bez Kurtyny” z Grażyną Zielińską

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Zielonogórski Osrodek Kultury zaprasza na koncert Grażyny Zielińskiej, który odbędzie sie 26 lutego o godz. 19.00 w sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej. Bilety w cenie 20 zł już wkrótce do nabycia w sklepie muzycznym Bumtarara, MuzArt, AT Skowronek.

Grażyna Zielińska
 (sopran) – austriacka artystka pochodzenia polskiego; śpiewu uczyła się w szkole muzycznej w Zielonej Górze w klasie prof. Lidii Gawrylarz, a następnie w Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu u prof. Zofii Grajnert. W 1992 r. ukończyła studia w Wyższej Szkole Muzycznej Mozarteum w Salzburgu. W 2001 r. zdobyła 1. Nagrodę Republiki Austrii w dziedzinie kultury. Od 2004 r. zostaje wybrana przez Miedzynarodowe Konsortium w Rzymie do wykonania partii sopranowej „Wielkiej Mszy Jan Paweł II”, dla której to głosu Maestro Gerald Spitzner ją specjalnie skomponował. Od 2004 r. jest także kierownikiem muzycznym festiwalu w Gurku (Austria). W swoim repertuarze ma arie operowe, operetkowe, oratoria, msze, pieśni. Dla jej głosu zostało napisanych wiele dzieł między innymi: „Msza Święty Athanazius”, Opera „Aelia”, Opera „Hemma”, Quoniam”.

Przy fortepianie Małogrzata Gajlesz – zielonogórzanka, absolwentka PWSM w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Śliwińskiego. Przewód na adiunkta w Akademii Muzycznej w Warszawie. Jest profesorem na Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Kultury i Sztuki Muzycznej. Odznaczona medalem jako zasłużony działacz kultury. Występuje w kraju i za granicą jako solistka i kameralistka.

Prowadzenie prof. Jerzy Markiewicz

W Programie:

Fryderyk Chopin:

Życzenie
Smutna rzeka
Gdzie lubi
Precz z moich oczu
Poseł
Melodia
Lecą liście z drzewa
Czary

Sergiej Rachmaninov:

Pokochałam go
Ja czekam na ciebie
Pod moim oknem
Odpowiedź
Sen
Fragment z Musset
Nie ufaj mnie przyjacielu