Wróć do listy artykułów   

BMK – projekty inspirowane sztuką – video

m.madry@rcak.pl 0

Projekty „Artystyczne Zawarcie” i „Teatr bliżej nas” zostały zrealizowane w tym roku w ramach programu Bardzo Młoda Kultura – woj. lubuskie 2019-21. Obejrzyjcie ich efekty i sprawdźcie jak kontakt ze sztuką może wpłynąć na kreatywność uczestników.

„Artystyczne Zawarcie”

Projekt Stowarzyszenia Promocji Kultury Kamienica w Gorzowie Wlkp. miał na celu ożywić dzielnicę odizolowaną od centrum życia kulturalnego. Galeria Terminal08 na potrzeby projektu stała się miejscem cyklu warsztatów. To właśnie tu uczestnicy budzili i realizowali swoje potrzeby estetyczne oraz zainteresowanie sztuką, jako sposobem komunikacji, wyrażania siebie i doświadczania świata. Tu rozwijali umiejętności społeczne i pracy w grupie. Efektem była wystawa, na której młodzi twórcy zaprezentowali swoje zainteresowania na T-shirtach, ekspresyjne obrazy oraz asamblaże stworzone w Miejskim Ośrodku Sztuki. Dzielnica Zawarcie kulturalnie ożyła.

„Teatr bliżej nas”

Strzelecki Ośrodek Kultury postawił na teatr. Uczniowie szkoły podstawowej pracowali nad scenariuszem oraz wzięli udział w warsztatach z aktorstwa, choreografii i scenografii. Indywidualne spotkania pomogły zinterpretować tekst, poprawić błędy i szlifować nabyte umiejętności. By promować dziedzictwo kulturowe regionu, uczestnicy wzięli pod lupę opracowania związane z miastem. Efekt projektu „Teatr bliżej nas” to dwa spektakle: o legendach strzeleckich i o historii Strzelec.