Wróć do listy artykułów   

BMK – projekty w stylu eko – video!

m.madry@rcak.pl 0

Jak żyć w zgodzie z naturą? Próby odpowiedzi na to pytanie podjęli się tegoroczni grantobiorcy programu Bardzo Młoda Kultura-woj. lubuskie. Zobaczcie jak młodzi mieszkańcy gminy Santok uczyli się ekologii i jak zadziałały terapeutyczne właściwości przyrody na dzieci z okolic Gorzowa.

Projekt „Gmina Santok – czysta z wyboru” GOK w Santoku wyszedł naprzeciw potrzebom edukacyjnym mieszkańców. Mimo wielu działań, świadomość ekologiczna nadal jest niewystarczająca. Aby tej świadomości nabyć, potrzebna jest wiedza, jak produkty uboczne każdego gospodarstwa wpływają na środowisko i ludzi. Dzięki projektowi uczestnicy pokazali, co robić, aby było ich mniej i obalili stereotypy, że pojedyncze gesty nie mają znaczenia.

Celem Projektu „Chodźmy do lasu” Nadleśnictwa Kłodawa i Mai Wilczewskiej było wykorzystanie terapeutycznej funkcji drzew i lasu w celu wsparcia emocjonalnego dzieci po przeżytej traumie i zainspirowanie ich do kreatywnej twórczości z zastosowaniem technik land artu. Dzięki projektowi uczestnicy nabyli wiedzę o lesie, jego różnorodności i obudzili w sobie szacunek do przyrody. Istotnym celem projektu była również integracja dzieci ze środowisk, borykających się z problemami, traumami i stereotypami.