Wróć do listy artykułów   

Certyfikaty rozdane! Szkolenie DANCE EDU zakończone!

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Zobacz relację!

W sobotę 18.11.2017 r. odbyła się ostatnia II Sesja szkolenia tanecznego DANCE EDU.

Podczas części teoretycznej omówieniu zostały poddane trzy tematy. Pierwszym z nich był temat o podstawach rytmiki, przydatnych przy prowadzeniu zajęć tanecznych. Kolejnym zagadnieniem był „Taniec jako forma ruchu dla każdego”. Prowadząca Magda Mądry opowiedziała o zaletach tańcach oraz stworzyła pole do dyskusji grupowej bazując na zestawieniu informacji, haseł, pytań. Trzecim tematem było pokazanie różnić między tańcem sportowym, a tańcem rekreacyjnym. Pojawiły się informacje oparte na pozycjach książkowych i wiedzy praktycznej prowadzącej.

W części praktycznej Uczestnicy mieli okazję poprowadzić rozgrzewkę przed grupą. Opinie były budujące.

Kolejno, przedstawione zostały przykłady zabaw tanecznych jako mobilizacji w treningu tanecznym. Uczestnicy wymienili swoje pomysły.  Część z ćwiczeniami koordynacyjno-ruchowymi, z uwzględnieniem ćwiczeń na poprawę równowagi dała pozytywne wrażenia. Ostatnim tematem części praktycznej było pokazanie jak dobierać ruch odpowiednio do akcentów w muzyce. Na wielu przykładach utworów Uczestnicy poszukiwali m.in.: momentów dynamicznych lub pauz.

Podczas każdej sesji panowała bardzo miła atmosfera. Uczestnicy brali aktywny udział w dyskusjach grupowych i części praktycznej.

Odczucia po całym szkoleniu były bardzo pozytywne. Miło nam, tym bardziej, że jest ono nowością i odbyło się po raz pierwszy w województwie lubuskim.

Certyfikaty zostały rozdane 7 osobom z pasją, zaangażowaniem i chęcią do kolejnych działań tanecznych.

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Szkolenie DANCE EDU realizowane jest w ramach programu ART&EDU Regionalnego Centrum Animacji Kultury w porozumieniu ze Studiem Rekreacji Ruchowej MEGI.