Wróć do listy artykułów   

Co słychać na FOLKOSTREFIE? MFF OBLICZA TRADYCJI 2018

m.madry@rcak.pl 17 lipca 2018 0

Za nami pierwszy dzień FOLKOSTREFY Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji 2018.

Strefa Folkojarmarku przyciąga kolorami i kształtami,  a Wystawcy chętnie udzielają informacji na temat swojego rękodzieła. Można zobaczyć ręcznie robione lampy, obrazy, misy wykonywane przez Ryszarda Walczaka, Decupage Beaty Staszak, biżuterię ze szkła i witraże Marty Jędras „Daruma”, ceramikę ozdobną Dariusza Marczaka, fotobiżuterie i biżuterię haftowaną Oli Operchał Laxies Art.

Strefa Folkorelaksu z Akademią Artystyczną zachęca do wspólnych zabaw, animacji plastycznych, warsztatów. W Akademii Artystycznej odbyły się warsztaty „Pocztowka z królewskiego miasta) z Magdaleną Birut z Muzeum Ziemi Wschowskiej. Dziś czas na 'Folklor w oczach i rękach dzieckach”.

Na wszystkich miłośników relaksu czeka wspaniały odpoczynek na leżakach wśród drzewek z książką i muzyką w tle. Najmłodsi mogą za darmo uczestniczyć w konkursach plastycznych, warsztatach artystycznych, warsztatach tanecznych kolumbijskiego tańca ludowego CUMBIA oraz przenieść się w świat bajki z Teatrem Ilustracji Kamishibai.
Strefa Folkozabaw przyciągnęła wiele publiczności, gdyż zaprezentowały się zespoły z Bułgarii i Macedonii. Do wspólnej zabawy tanecznej, przechodniów zachęcali tancerze i opiekunowie,  muzyka wprowadziła publiczność w świat folkloru.

Strefa Folkowe Jam Session z Winiarnią Bachus to już tradycja. Wieczorem zagrały zespoły z Bułgarii i Macedonii. Muzyka z koncertów rozbrzmiewała na całym Deptaku zielonogórskim.

Dziś kolejne koncerty, pokazy, warsztaty, zabawy w folkowym stylu. Czekamy na Was do środy przy Ratuszu Zielonogórskim.

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji 2018 jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.