Wróć do listy artykułów   

Cyk, cyk, brzdęk! Pokaz animacji z muzyką na żywo

m.madry@rcak.pl 4 października 2018 0

Podsumowaniem części warsztatowej projektu Klasa, klatka, cyk, cyk, brzdęk! był uroczysty finał, który odbył się 26.09.2018r. w Szkole Podstawowej Nr 6 w Międzyrzeczu z udziałem naszych małych uczestników i ich rodzin.

Wydarzenie rozpoczęła projekcja filmu pt. „Magia klasy”, który dzieci stworzyły na warsztatach

techniki animacji poklatkowej. Prezentacji towarzyszyła muzyka na żywo również w wykonaniu dzieci. Usłyszeliśmy magiczne dźwięki z naturalnych, głównie etnicznych instrumentów, pochodzących z różnych stron świata. Dzieci pokazały efekty swojej twórczości, jednocześnie mając możliwość ekspresji swoich emocji, kształtowania uważności i wrażliwości, rozwoju umiejętności autoprezentacji, jak i współpracy w grupie.
Następnie uczestnicy i goście obejrzeli film – relację z przebiegu dotychczasowych działań w ramach projektu. Dzieci pokazały swoje zaangażowanie, kreatywność, ale przede wszystkim zabawę z kulturą. Projekcjom filmów towarzyszyła mała galeria fotografii autorstwa Filipa Pielesiaka, której bohaterami byli oczywiście mali uczestnicy.
Finał warsztatów to również niespodzianki. Uczestnicy wszystkich działań projektowych otrzymali piękne, artystyczne, czarno – białe fotografie. Na koniec goście mieli okazję skosztować tortu z Charlie Chaplin’em, w roli głównej.
Aktywny udział w projekcie zarówno uczniów, rodziców jak i koordynatorów umożliwił wytworzenie się naturalnej interakcji między kulturą i jej odbiorcami. Rodzice i opiekunowie mieli okazję zaobserwować emocje i zachowania dzieci w kontakcie z kulturą i sztuką, która ma miejsce nie w teatrze, kinie czy galerii, lecz w budynku szkoły.

To jednak nie koniec projektu. W połowie października w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury otworzymy wystawę dotyczącą kin, które kiedyś funkcjonowały w Międzyrzeczu. Zapraszamy do śledzenia informacji!
Do zobaczenia