Wróć do listy artykułów   

Dlaczego Karkonosz nazywany jest Liczyrzepą?

161179 20 lutego 2018 0

W okresie  10 – 17 lutego br. grupa dziecięco-młodzieżowa Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca przebywała na warsztatach artystycznych w Szklarskiej Porębie. Plan zakładał  aktywny wypoczynek, realizację artystycznych programów i poznawanie lokalnego folkloru m.in. legend karkonoskich, wizytę w Karkonoskim Centrum Edukacji.

Każdy dzień rozpoczynał się od porannych biegów  malowniczą trasą w pobliżu naszego ośrodka, przedpołudnia spędzaliśmy w terenie – wycieczki w góry, dotarcie do wodospadów „Kamieńczyk” i „Szklarka”,  zjazdy na „jabłuszkach”,  jazda na łyżwach na  lodowisku, zajęcia w terenie przygotowane przez Karkonoskie Centrum Edukacji.

Po południu  pracowaliśmy nad programem artystycznym, techniką tańca i śpiewu, a wieczorami wspólne muzykowanie i  zabawy integracyjne , do których zaprosiliśmy także grupę przebywającą równolegle z nami w ośrodku „Świteź”.

Ostatniego wieczoru nasz zespół  zaprezentował  gościom ośrodka program „Łowickie dyngusowanie”,  który przygotowaliśmy podczas pobytu w Szklarskiej Porębie.