Wróć do listy artykułów   

Dni Sulechowa 2017

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Dni Sulechowa… działo się jak zwykle!

Dni Sulechowa 2017 przeszły już do historii. Przez cztery dni w ramach obchodów święta miasta odbyło się szereg tradycyjnych już imprez. Świętowanie rozpoczął Przegląd Artystyczny Przedszkoli, w którym uczestniczyło 13 przedszkoli z Gminy Sulechów. Jak co roku dzieci oraz ich opiekunowie całkowicie zawładnęli halą sportową Zespołu Szkół w Sulechowie, prezentując wspaniałe występy w rewelacyjnych strojach i znakomicie przygotowanych układach tanecznych. Drugiego dnia dziewięć drużyn stoczyło prawdziwy bój o Puchar Burmistrza Sulechowa w Kręgle. Po zaciętej walce, ale też wyśmienitej zabawie zwyciężyła drużyna 5 Lubuskiego Pułku Artylerii, a zaraz za nią uplasowały się ekipy Urzędu Miasta oraz Stowarzyszenia Artylerzystów z Sulechowa.

Finał Dni Sulechowa odbył się w sobotę. Od południa można było podziwiać prawdziwych mistrzów  w strzelaniu z łuku tradycyjnego, ale też można było pod ich czujnym okiem spróbować swoich sił w tym sporcie podczas IV już Sulechowskiego Turnieju Łuczniczego. Na Placu Ratuszowym odbył się Zlot Pojazdów Zabytkowych i Motocykli, w którym zaprezentowano 115 przepięknych, klasycznych pojazdów. W amfiteatrze Sulechowskiego Domu Kultury na miłośników regionalnych smaków i tradycji czekały VIII Prezentacje „Nadodrzańskie Skarby”. Kilkunastu wystawców z Lubuskiego przygotowało degustację unikatowych, regionalnych potraw, a także zaprezentowało swoje rękodzieło, opowiadając jednocześnie o swojej pasji, jaką jest podtrzymywanie lokalnej tradycji.

Oczywiście Dni Sulechowa nie mogłyby się odbyć bez występów na głównej scenie. Na estradzie zaprezentowały się formacje taneczne oraz wokaliści z Gminy Sulechów, a na zakończenie tego wspaniałego dnia, olbrzymią dawkę pozytywnej energii oraz wspaniałej muzyki zapewniły nam zespoły – New Message oraz gwiazda wieczoru zespół PECTUS.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom oraz przybyłym gościom za wspólne świętowanie kolejnych Dni Sulechowa. Do zobaczenia za rok !!

fot. Aleksander Bakinowski ( PECTUS, New Message) oraz SDK