Wróć do listy artykułów   

Dokumentujemy Rzeczywistość

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

14
24

Zapraszamy chętnych do współtworzenia projektu fotograficznego dokumentującego rzeczywistość w okresie od 14-go marca do 24-go maja (oczywiście data końcowa może ulec zmianie).

Gdy myślimy o przyszłości, myślimy również o tym, żeby zapamiętać tą trudną i jednocześnie ciekawą rzeczywistość.
Jest to przełomowy czas. Niezależnie od tego, jaki mamy stosunek do tego co się teraz dzieje, wszyscy odczuwamy ten okres jako moment zmian, których skalę będziemy mogli zobaczyć, czy poddać rzetelnej ocenie dopiero po upływie czasu. Dlatego teraz chcielibyśmy udokumentować ten wyjątkowy stan, właśnie po to, żeby w przyszłości popatrzeć na niego z dystansu.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kostrzyna lub osoby, które związane są z miastem poprzez pracę, szkołę czy po prostu sentyment, do wzięcia udziału w projekcie fotograficznym opierającym się na dokumentowaniu otaczającej rzeczywistości w czasie pandemii. Uczestnikiem projektu może być każdy: amator i profesjonalista, niezależnie od wieku: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Na zdjęciach może znajdować się wszystko – niekoniecznie to co bezpośrednio kojarzy się z pandemią, ten kontekst będzie w dacie utworzenia fotografii.

Efektem projektu będzie wystawa w Kostrzyńskim Centrum Kultury, w galerii Dacco, składająca się z wydruków Państwa zdjęć, które do nas mailowo podeślecie. Zdjęcia mogą być zrobione telefonem lub aparatem, ważne żeby były zrobione w okresie od 14-go marca.

Projektów dokumentujących daną rzeczywistość jest teraz wiele (kilka linków podajemy poniżej), poprzez udział w projekcie mamy szansę zapisać ten czas nie tylko na fotografiach, ale również w historii tego miasta.

Zajrzyjcie do swoich telefonów, aparatów, obejrzyjcie zdjęcia, które zrobiliście od 14-go marca, twórzcie kolejne. Wybierzcie do 10 fotografii i wraz z imieniem i nazwiskiem autora, tytułem zdjęcia bądź komentarzem oraz zgodą RODO (do pobrania na www.kck.kostrzyn.pl) prześlijcie mailowo na adres Kostrzyńskiego Centrum Kultury:
imprezy@kck.kostrzyn.pl. – najlepiej poprzez serwer wetransfer.com
Na fotografie czekamy do 25 maja (data może ulec zmianie).

Klauzula RODO:

RODOKCKKlauzula zgody+rozpowszechnienie wizerunku KCK projekt1424