Wróć do listy artykułów   

Drugi tydzień ferii w SDK

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

     Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Niestety dotyczy to także ferii zimowych. W drugim tygodniu zimowego odpoczynku nie brakowało magii, sztuki i potworów.

     Na początku tygodnia w krainę iluzji zabrał nas magik – Łukasz Podymski. Niesamowite, niewytłumaczalne i szokujące sztuczki wprawiły w osłupienie zapełnioną po brzegi widownię sali widowiskowej SDK.

     Następnego dnia podjęliśmy się dość trudnej sztuki tworzenia biżuterii. Ochotnicy szybko odnaleźli się w świecie bigli, przekładek, gwoździ i bocianów i już po godzinie zajęć każdy mógł pochwalić się parą przepięknych kolczyków.

    Środa upłynęła pod znakiem potworów. W Pracowni Odkrywczo-Twórczej POTWÓR przekonaliśmy się, że potwora można stworzyć dosłownie ze wszystkiego. Wykorzystaliśmy w tym celu wełnę, rolki papierowe, fragmenty firan, gąbki i masę innych różności. Efekty okazały się „potworne”.

    Koniec ferii umili nam młodzi aktorzy ze Sceny Słowa Sztuki Słowa przy Stowarzyszeniu „Stella Polaris”, którzy zaprezentowali świetny spektakl „Na arce o ósmej”. Występ wywołał niejeden uśmiech i bardzo spodobał się nie tylko najmłodszej publiczności.

       Ostatniego dnia ferii, wychodząc naprzeciw wiośnie, stworzyliśmy na zajęciach plastycznych „gogusie”, którym już za kilka dni wyrośnie na głowie zielona, prawdziwie wiosenna fryzura.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy postanowili spędzić tegoroczne ferie zimowe w Sulechowskim Domu Kultury. Było super! : )

Galeria: Ferie z SDK – tydzień drugi