Wróć do listy artykułów   

Drzwi otwarte w Lubuskiej Szkole Telewizji i Filmu

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
 Lubuska Szkoła Telewizji i Filmu działająca przy Akademii Twórczych Poszukiwań w Zielonej Górze zaprasza na drzwi otwarte 29 i 30 kwietnia w godz.10.00-15.00
   Jeśli interesujesz się filmem, reklamą, telewizją, pragniesz realizować swoją twórczą pasję, doskonalić warsztat pod okiem uznanych w Polsce fachowców z branży filmowej

ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE

  Dowiesz się jak przebiega nauka, porozmawiasz z tegorocznymi sluchaczami i wykładowcami, zobaczysz szkolne pracownie.

 Lubuska Szkoła Telewizji i Filmu jest roczną szkołą artystyczną prowadzoną w systemie zaocznym. Zajęcia odbywają się w sobotę i w niedzielę co dwa tygodnie. Poza zajęciami praktycznymi i warsztatowymi w szkole słuchacze odbywają staż i praktyki w lokalnej telewizji oraz uczestniczą w lokalnych i ogólnopolskich imprezach artystycznych.

   Nauka w LSTiF rozpoczyna się w październiku. We wrześniu odbywają się rozmowy kwalifikacyjne.
Ilość miejsc w roku 2006/2007: 20
Warunkiem przyjęcia do LSTiF jest ukończona szkoła średnia lub wyższa uczelnia.

   Szkoła mieści się w budynku Zielonogórskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” przy ul. Festiwalowej 3 w Zielonej Górze.

 Przedmioty i wykładowcy:

SCENARIOPISARSTWO
PODSTAWY REZYSERII

JACEK KASPRZYCKI – scenarzysta, reżyser, artysta plastyk i animator (absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi), współpracownik Poznańskiej Wytwórni Filmów Animowanych. Wielokrotnie nagradzany na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych (Poznań, Łódź)

Filmografia: Wnętrze, Rondo Russo, Dla Elizy, Światło księżyca, Upadek Ikara,
Wojna z rzeczami, Zwykła podróż, Piet Mondrian, Mój dom, Andante Metamorfose,inne

MONTAŻ

MATEUSZ MŁOCHOWSKI – absolwent Wielkopolskiej Szkoły Radia, Filmu i Telewizji oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi, z wieloletnim doświadczeniem w montażu komputerowym, nagradzany wielokrotnie na polskich i międzynarodowych festiwalach filmów niezależnych, od kilku prowadzi własną firmę specjalizującą się w produkcjach filmowych z zakresu operatorki i montażu (Poznań).

PODSTAWY SZTUKI OPERATORSKIEJ

DR ZBIGNIEW ŻUBER – emerytowany pracownik naukowy Uniwersytetu Zielonogórskiego, promotor kilkudziesięciu prac dyplomowych i magisterskich z dziedziny fotografii, filmu, radia i telewizji. Autor licznych wydawnictw książkowych i artykułów w prasie polskiej i zagranicznej oraz referatów z zakresu telewizji i filmu głoszonych na wielu zagranicznych uczelniach artystycznych. (Zielona Góra)

FILM W KONTEKŚCIE LITERACKIM

CZESŁAW MARKIEWICZ  – dziennikarz Radia Zachód (publicznego). Publikował: „Poezja”, „Literatura”, „Nowy Wyraz”, „Borussia”, „Pro Arte”, „Pro Libris”, „Integracje”, „Nowy Medyk”, „Nadodrze”, „Autograf”, „Akant”, „Okolice”, „Ziemia i Morze”.

Antologie: „Poeta jest jak dziecko”, „Spalony raj”, „Mieszkam w wierszu”, „Zachłannie porywa nas czas”, „Pieśń zostaje za nami”, „Moment wejścia”.
Laureat Lubuskiego Wawrzynu Literackiego i dwukrotnie Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Zielona Góra (Zielona Góra)

FORMY TELEWIZYJNE

ŁUKASZ KOTALLA – dyrektor zielonogórsko-nowosolskiej Kablówki, dziennikarz sportowy, producent programów telewizyjnych (Zielona Góra)

ANALIZA FILMU
HISTORIA FILMU

JAKUB ŁYSAKOWSKI

Absolwent kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego ze specjalnością filmoznawczą i medialną, dziennikarz Gazety Wyborczej, recenzent filmowy audycji telewizyjnej „Kocioł kulturalny” oraz audycji radiowej „Pociąg do Hollywood”, w latach 2004-2005 stypendysta Rządu Francuskiego w Wyższej Szkole Dziennikarstwa w Lille (Zielona Góra)

DYKCJA I PREZENTACJA

MAŁGORZATA PASZKIER- WOJCIESZONEK

Absolwentka wydziału reżyserii Państwowej Wyżśzej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi oraz logopedii na Uniwersytecie Zielonogórskim, straszy instruktor do spraw teatru w Zielonogórskim Ośrodku Kultury (Zielona Góra)

 PRODUKCJA

ANDRZEJ ANDRZEJEWSKI

Absolwent wydziału reżyserii na Uniwersytecie Śląskim, z wieloletnim doświadczeniem w produkcji filmowej i telewizyjnej, m.in.: dla TVN, TVP2, Polsatu. Zrealizował kilkadziesiąt programów publicystycznych i kulturalnych, pracował jako kierownik produkcji, reżyser przy wielu projektach dokumentalnych i fabularnych, m.in. „Człowiek z marmuru” (cz.II). (Warszawa)

Więcej informacji na stronie: www.akademia.zgora.pl