Wróć do listy artykułów   

Dzień Bezpiecznego Internetu w Żaganiu

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016: Lepszy Internet zależy od Ciebie!

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016: Lepszy Internet zależy od Ciebie!

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzono w naszym kraju 9 lutego pod hasłem Lepszy Internet zależy od Ciebie!

Jak zawsze, o współpracę poprosiliśmy Panią Sylwię Woroniec, podinspektora oficera  prasowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Na spotkania z Panią Sylwią zaprosiliśmy:

26 lutego – klasę III Technikum Informatycznego z Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych,

29 lutego – klasę II d Publicznego Gimnazjum nr 1

– klasę II a Publicznego Gimnazjum nr 2

Na obu spotkaniach Pani Sylwia mówiła o bezpieczeństwie w Internecie, zasadach postępowania wobec siebie i innych, poszanowaniu prywatności, wizerunku i innych by uniknąć ewentualnych przykrych konsekwencji czy wręcz kar. Szczególnie aktywni podczas spotkań byli gimnazjaliści, co cieszyło zarówno Panią Sylwię, obecnych na spotkaniach nauczycieli i oczywiście nas. Uczniowie wykazali się dociekliwością i sporą znajomością zagadnień związanych z cyberprzemocą, prawami i obowiązkami internautów. Ale zagadnienie bezpieczeństwa w Sieci jest tak rozległe, że takich spotkań i pogawędek  na ten temat nigdy za wiele.

Za rok znów spotkamy się z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, ale już z innymi uczniami. Pani Sylwii Woroniec bardzo dziękujemy za wspieranie nas w działalności na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu przez żagańską młodzież, a szkołom za współpracę  i korzystanie z naszej oferty edukacyjnej.

Galeria zdjęć ze spotkań dostępna Tutaj