Wróć do listy artykułów   

Ekoinstrumenty… Kultura Tędy

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Pora stworzyć instrumenty! Zobacz fotorelację!

Drugi dzień Warsztatów Sztuki Perkusyjnej został w całości poświęcony robieniu instrumentów w duchu ekologii. Animatorka Magdalena Kościańska najpierw pokazała uczestnikom, że instrumenty można robić ze wszystkiego, co wydaje nam się odpadem. Co więcej, dzięki pani Magdzie dowiedzieliśmy się, że z ekoinstrumentów można stworzyć całą orkiestrę symfoniczną!

My skupiliśmy się na instrumentach perkusyjnych, które zostały przypisane poszczególnym grupom. Twórcami bębenków z metalowych puszek po żywności i baloników były Śliwkowe Bakłażany. Niebieskie Tipi tworzyły instrumenty metalowe, z wiader, łańcuchów, beczek po olejach, czy łożysk samochodowych. Natomiast Różowe Pantery zaproponowały szeroki wybór różnego rodzaju
grzechotek i przeszkadzajek.

Po części, w której instrumenty były konstruowane, przyszedł czas na dekorowanie. W ruch poszły papiery samoprzylepne, ozdobne pasmanterie i dziurkacze czy ścinki tkanin. Jednak elementem cieszącym się największym zainteresowaniem dzieci było spray’owanie! Do wyboru mieliśmy szeroką gamę kolorów, ściśle związanych z barwami całego projektu.

W międzyczasie nasze warsztaty odwiedzili goście: dziennikarze lokalnych mediów. Dzieciaki zaliczyły debiuty telewizyjne i radiowe, a efekty starań wystąpień przed kamerą szeroka publiczność mogła zobaczyć nawet na antenieTeleexpress’u! Czas pokazał, że był to świetny trening przed Koncertem Finałowym, podczas którego gościliśmy kamery, dyktafony i aparaty po raz kolejny.