Wróć do listy artykułów   

Festiwal Muzyki Fryderyka Chopina

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
           Festiwal Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie od dziewięciu lat cieszy lubuskich melomanów niezapomnianymi koncertami udowadniając, że muzyczne dziedzictwo Fryderyka Chopina jest wciąż żywe   i inspirujące dla kolejnych pokoleń artystów. W poprzednich edycjach występowali tu m.in. Leszek Możdżer (solowo ijako trio Możdżer/Danielsson/Fresco; Aga Zaryan; Zbigniew Raubo, Krzysztof Jabłoński, Joanna Marcinkowska, Włodek Pawlik, Andrzej Jagodziński i wielu innych znanych, światowej klasy artystów. W tegorocznej edycji Festiwalu także nie zabrakło wspaniałych koncertów w wykonaniu równie znanych polskich muzyków.
           Pierwszego dnia wystąpił Jarosław Kostka z zespołem w składzie Jan Adamczewski – saksofony, Piotr „Max „ Wiśniewski – kontrabas, Waldemar Franczyk – perkusja, prezentując autorski projekt ,,Chopin Profanum”, stanowiący ,,hołd dla wielkiego twórcy, którego twórczość jest zapisaną improwizacją”. Rewelacyjny koncert pozwolił odkryć muzykę Fryderyka Chopina w całkiem nowej, jazzowej aranżacji.
            Drugi dzień Festiwalu również odbył się pod znakiem jazzu za sprawą wielkiej gwiazdy Festiwalu – Michała Urbaniaka, saksofonisty, skrzypka jazzowego, kompozytora i aranżera. Gościem specjalnym koncertu Michała Urbaniaka był pianista, kompozytor, saksofonista altowy i tenorowy, aranżer, wirtuoz organów Hammonda – Wojciech Karolak. Dzięki tak znamienitym artystom, niepowtarzalnemu współbrzmieniu obu muzyków, energii i pasji płynącej ze sceny, sobotni wieczór zapadnie na długo w pamięci obecnych.
             Kilka lat temu do imprezy dołączyli lubuscy winiarze oraz producenci lubuskich przysmaków i od tej pory po każdym z koncertów w foyer, goście mogą degustować wina z lokalnych winnic oraz wino przygotowane specjalnie na Festiwal o nazwie ,,Fryderyk”.     Tradycyjnie już tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszyły koncerty niezwykle utalentowanych młodych pianistów i wokalistów z Rushmore, którzy w Cigacicach i Trzebiechowie zachwycili zgromadzona publiczność.
            W pamięci publiczności, organizatorów i uczestników pozostaną bez wątpienia genialne koncerty gwiazd, recitale ale także wspaniała atmosfera muzycznego święta, która udziela się uczestnikom, publiczności, gwiazdom i ekspertom.
        Jak co roku Festiwal uzyskał ogromne wsparcie dzięki pomocy partnerów Festiwalu – indywidualnych, instytucji, firm, stowarzyszeń oraz sponsorów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaufanie, przychylność i za to, że wspieracie.
Zapraszamy do galerii z koncertów (fot. Aleksander Bakinowski)
FMFC – koncert Michała Urbaniaka

Koncerty w Cigacicach i Trzebiechowie

FMFC – Koncert Jarosława Kostki z zespołem