Wróć do listy artykułów   

festiwal podróżniczy „Tam i z Powrotem…”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Zobacz relację !!

Za nami druga edycja festiwalu podróżniczego pod hasłem „Tam i z Powrotem, czyli Podróże Małe i Duże”.

Dzień rozpoczął się od zajęć dla najmłodszych pasjonatów podróży. „Palcem po mapie” to ukłon w stronę przedszkolaków. To połączenie lekcji geografii z dużą dawką uśmiechu i świetnej zabawy. Przedszkolaki z zaciekawieniem przysłuchiwały się temu, w jakim regionie Polski produkuje się najsmaczniejsze pierniki, gdzie mieszkają górnicy, jakie miasto jest stolicą igły i nici.
Bibliotekę Publiczną w Sulęcinie odwiedziły tego dnia maluchy z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie oraz z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie.

Nasi goście z chęcią opowiadali o swoich podróżniczych przygodach, wspólnie wysłuchaliśmy Hejnału Mariackiego, smakowaliśmy prawdziwych toruńskich pierników. Nasza podróż po różnych zakątkach kraju odbyła się przy akompaniamencie piosenki „Jedzie pociąg z daleka”.

Kolejnym elementem piątkowego dnia było uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz osobom wyróżnionym w konkursie plastycznym pod hasłem „Podróż moich marzeń”.
Serdeczne gratulacje należą się:
Helence Kubiak z Przedszkola nr 1 w Sulęcinie
Zuzi Jagodzińskiej z Przedszkola nr 1 w Sulęcinie
Liliannie Mueller z Przedszkola nr 2 w Sulęcinie
Wyróżniliśmy także 3 prace:
Basi Buksztynowicz z Przedszkola nr 2 w Sulęcinie
Remigiusza Kubasiewicza z Przedszkola nr 2 w Sulęcinie oraz Macieja Grzejdy z Przedszkola nr 2 w Sulęcinie.

Wielkie brawa!

Tuż przed godziną 20:00 w Klubie u Bulka odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom w konkursie fotograficznym – „Podróż w obiektywie”. Jury w składzie: Anna Gwizdek, Marek Dębowski oraz Anna Sroka wyróżniło trzy fotografie autorstwa:
Magdaleny Szybowicz, Aleksandry Gimbut oraz Tadeusza Fudalina.

Gratulujemy!

Nagrodzone zdjęcia można było tego dnia podziwiać w Klubie u Bulka, gdzie równolegle odbyła się wystawa zdjęć z Afganistanu.

Punktem kulminacyjnym wieczoru był stand up oraz koncert.
Na naszej scenie jako pierwsi wystąpili Sebastian Hennig oraz Mateusz Matuszewski – projekt podróżniczy „Aventura” stworzony został przez trójkę przyjaciół, którzy 20 marca bieżącego roku wyruszyli w drugą już, niesamowitą podróż, tym razem do Azji. Przejechali ponad 45.000 kilometrów w niespełna pół roku, zwiedzając jednocześnie 23 państwa. Sebastian oraz Mateusz przygotowali sulęcińskiej widowni ponadto prezentację multimedialną, dzięki której ich prelekcja była ciekawsza.

Ostatnim już elementem drugiej edycji festiwalu podróżniczego pod hasłem „Tam i z Powrotem, czyli Podróże Małe i Duże” był koncert zespołu Jig Reel Maniacs pt. Muzyka Gór. To wybrane tematy muzyczne gór świata, okraszone przezroczami z Himalajów i Karakorum, autorstwa podróżnika i himalaisty.

Dziękujemy Wam za obecność w tym wyjątkowym dniu, który na długo pozostanie w naszej pamięci.