Wróć do listy artykułów   

FINAŁ Lubuskiego Konkursu Plastycznego

a.obara@rcak.pl 25 kwietnia 2019 0

24 kwietnia br. w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w odremontowanej Sali dawnego Harlemu odbył się Finał Wojewódzki Lubuskiego Konkursu Plastycznego w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019. dziewięciu uczestników łącznie we wszystkich trzech kategoriach wiekowych przyjechało do Zielonej Góry wraz z rodzicami lub opiekunami. Rada Artystyczna w składzie: Alicja Lewicka-Szczegóła, Jarosław Dzięcielewski i Jerzy Fedro wyłoniła trzech laureatów po jednym z każdej kategorii wiekowej, oraz przyznała wyróżnienie jednej z prac.

Zwycięzcy to:

w I kategorii wiekowej (10-12 lat) – Dominik Jarosz

w II kategorii wiekowej (13-15 lat) – Maja Warwas

w III kategorii wiekowej (16-18 lat) – Sylwia Pieniakowska

A wyróżniona praca była dziełem Emilii Busler (I kategoria wiekowa)

Pozostali uczestnicy także zostali nagrodzeni dyplomem oraz drobnym upominkiem.

Wszyscy spisali się znakomicie, zwłaszcza, że Finał odbywał się niemal w formie egzaminu – bowiem uczestnicy tworzyli na miejscu, przez 3 godziny na temat: „ludowa zabawa”.

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności Laureatom serdecznie gratulujemy!

Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019 jest objęty Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz Patronatem Honorowym Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewy Rawy. Patronat medialny nad Programem PRO ARTE 2019 sprawuje Radio ESKA.

PROTOKÓŁ FINAŁU