Wróć do listy artykułów   

Finał Lubuskiej Gali Teatralnej PRO ARTE 2016

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

30-31 maja 2016 w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury odbyły się prezentacje wojewódzkie Lubuskiej Gali Teatralnej „Scena Dziecięca”.

W dniach 30-31 maja 2016 w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2016 odbyły się prezentacje wojewódzkie Lubuskiej Gali Teatralnej „Scena Dziecięca”.
W spotkaniu wzięło udział 16 grup teatralnych nominowanych z przeglądów powiatowych odbywających się w województwie lubuskim. Przez dwa dni prezentacje sceniczne oceniała rada artystyczna w składzie: Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek – instruktor teatralny, Agnieszka Czekała – bibliotekarz MOK, Maciej Wojciechowski – animator kultury. Po obejrzeniu wszystkich spektakli postanowiła nagrodzić i wręczyć następujące nagrody:
1. Tytuł GRAND PRIX, nagroda finansowa 450 zł ufundowana przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz nagroda rzeczowa ufundowana przez Burmistrza Międzyrzecza dla:
CI…SZA – Szkoła Podstawowa nr 11 w Zielonej Górze
2. Tytuł LAUREATA, nagroda finansowa 250 zł ufundowana przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze dla:
PACHMILANKA – Zielonogórski Ośrodek Kultury
MALI HUSARZE – Klub 11. Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu
TU I TAM – Szkoła Podstawowa nr 1 w Zielonej Górze
SZELEST – Szkoła Podstawowa nr 2 w Żarach /nagroda rzeczowa ufundowana przez Międzyrzecki Ośrodek Kultury/

3. WYRÓŻNIENIE, nagroda finansowa 150 zł ufundowana przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze dla:
TEATR AKOLADA – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Zielonej Górze
PAMPALARY – Publiczna Szkoła Podstawowa w Tucznie
ABRA-KADABRA – Strzelecki Ośrodek Kultury
DOMINO – Międzyrzecki Ośrodek Kultury

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Międzyrzecki Ośrodek Kultury oraz Rada Artystyczna składają serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczestników Lubuskiej Gali Teatralnej „Sceny Dziecięcej”. W szczególności podziękowania kierujemy do instruktorów, nauczycieli, opiekunów grup teatralnych za kreatywną i twórczą pracę w zakresie teatru. Działalność teatralna stwarza miejsce gdzie młodzież i dzieci naprawdę odkrywają i rozwijają swoje talenty oraz uzdolnienia.

Jeszcze raz gratulujemy, życzymy udanych wakacji i do zobaczenia za rok!