Wróć do listy artykułów   

Finał Lubuskiej Gali Teatralnej Sc. Dziecięcej za nami!

161179 1 czerwca 2018 0

W dniach 28 i 29 maja 2018 w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbył się Finał wojewódzki Lubuskiej Gali Teatralnej w kat. Scena Dziecięca.

Po przesłuchaniu 18 grup teatralnych Rada Artystyczna w składzie:
Ida Ochocka – przewodnicząca; aktorka i instruktor teatralny. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Obecnie prowadzi własne Studium Teatralne dla Dzieci i Młodzieży.

Joanna Koc – aktorka i instruktor teatralny. Obecnie aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze oraz doktorantka na Wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

James Malcolm – absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Obecnie aktor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.
Postanowiła przyznać tytuł laureata:

Teatr MAKARON z Zespołu Edukacyjnego nr 9 w Zielonej Górze za spektakl Skarpety

Teatr POD WIELKIM ZNAKIEM ZAPYTANIA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze za spektakl Dziób w dziób

Teatr ABRA-KADABRA ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury za spektakl Kopciuszek

oraz  wyróżnić:

Teatr DZIKUSY z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowej Soli za aktorską kreację zbiorową oraz umiejętność połączenia teatru formy i teatru tradycyjnego w spektaklu Liliputy i Giganci.
Teatr PACHMILANKA z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury za spektakl Bajka o psie, który zerwał się z łańcucha.
Grupę BEZ NAZWY z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddz. integracyjnymi w Żarach za spektakl Koci świat
Teatr TRACH z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji Dom Harcerza w Zielonej Górze za spektakl Grzeczna.
Teatr BA-JAGA z Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, spektakl Wiosenna przygoda za czystą formę spektaklu lalkowego.
Teatr BAJ ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim spektakl Pali się! Za efekty specjalne i zbiorową grę aktorską.
Teatr PSOTNE DUSZKI ze Szkoły Podstawowej w Goszczanowie, spektakl Chłopcy z żelaza za podjętą tematykę w spektaklu i naturalną grę aktorską.
Mały Teatr Ruchu – WYSPA SKARBÓW  z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mierkowie, spektakl W imieniu za ruch sceniczny i czystą formę spektaklu.

Lubuska Gala Teatralna odbyła się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE, którego operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury.

Do spotkania finałowego zakwalifikowało się 19 uczestników, wyłonionych w toku 11 prezentacji powiatowych z całego województwa lubuskiego.

Organizatorami Finału w kategorii Scena Dziecięca było Regionalne Centrum Animacji Kultury oraz Sulęciński Ośrodek Kultury.
Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży 2018 jest objęty honorowym patronatem przez Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietę Annę Polak, Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewę Rawa oraz Instytut Teatru i Sztuki Mediów im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

DZIĘ-KU-JE-MY!
– wszystkim uczestnikom za udział w Finale wojewódzkim, zaangażowanie i kreacje aktorskie,

– instruktorom za ich pracę, przygotowanie spektakli i młodych aktorów,
– ekipie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury z dyrektorem Jackiem Filipkiem na czele za wspólną organizację finału.

Do zobaczenia na kolejnych przeglądach PRO ARTE!