Wróć do listy artykułów   

Finał warsztatów IV Szprotawskich Divertimenti

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Szprotawskie Divertimenti zakończył finałowy koncert w rynku. W niedzielę, 14 sierpnia  plac przed ratuszem rozbrzmiewał pięknymi dźwiękami.  A wszystko to za sprawą uczestników i prowadzących warsztaty ” IV Szprotawskie Divertimenti”.

W I części wystąpili uczestnicy prezentując wybrane przez siebie utwory , które „doszlifowywali” pod czujnym okiem prowadzących warsztaty.  Z przyjemnością odnotowaliśmy fakt ,że coraz więcej szprotawian uczestniczy w warsztatach . W tym roku byli to :Katarzyna Kucharz, Kamila Wiśniewska, Oliwia Rudek, Anna Kacprzak, Julia Kabzińska, Joanna Kenigsberg, Kamila Krupa, Wiktoriz Grześkiewicz ( niestety dwie uczestniczki warsztatów rozchorował się i nie wystąpiły w koncercie finałowym ).  Gościliśmy dwie uczestniczki z Lubina : Angelikę Cioć i Joannę Kabzińską , 1 z Zielonej Góry – Izabelę Kmieć  oraz z Żagania – zespół  Con anima musica , który wystąpił w koncercie  „Modlitwa wielkich mistrzów . Występującym akompaniował Włodzimierz Czernisz.

w II części wystąpili prowadzący warsztaty; Ida Tamara Zagórska  – sopran – pedagog  śpiewu czynnie występujący na scenach Polski, Agnieszka Makówka – mezzosopran,  Krzysztof Marciniak – tenor, Rafał pikała – bas, wszyscy są solistami Teatru Wielkiego W Łodzi , prowadzą też własną działalność artystyczną. Akompaniowała Bogna Dulińska  wykładowca Łódzkiej Akademii Muzycznej , akompaniująca wielu światowej sławy muzykom.

W finale wszyscy wspólnie zaśpiewali  Volare , D. Modugno.
Koncert prowadziła  dyrektor SzDK, Teresa Zima.

Licznie zgromadzona publiczność gorącymi brawami nagradzała każdy występ. W finale domagając się bisu i śpiewając razem z wykonawcami .

Koncert  Finałowy  IV Szprotawskich Divertimenti, zakończył pokaz sztucznych ogni.

Podczas koncert padło wiele ciepłych serdecznych słów zarówno pod adresem prowadzących warsztaty , uczestników jak i organizatorów.  Burmistrz Szprotawy, Józef Rubacha,  dzieląc się wrażeniami z koncertu dziękował wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Dyrektor SzDK dziękowała wszystkim , którzy nas wsparli.

Jeszcze raz tą drogą  dziękujemy:

  • Burmistrzowi Szprotawy, Józefowi Rubacha za każdy życzliwy gest i wsparcie,
  • Kierownikowi Ośrodka Szkolno Wychowawczego OHP w Wiechlicach, p. Leszkowi Ochrymczuk  i całemu personelowi za partnerstwo w projekcie,
  • Księdzu  proboszczowi parafii pw. WNMP w Szprotawie za życzliwość i miejsce na piękny koncert,
  • Donatorom warsztatów: Krystynie i Zenonowi Maćkowiak z firmy Antom, Sebastianowi Skupień, Grzegorzowi Poźniakowi , Bogusławie Rubacha za wsparcie finansowe,
  • pracownikom interwencyjnym za przygotowanie infrastruktury,
  • Agacie Miedzińskiej , dyrektorowi Zielonogórskiego Ośrodka Kultury i jej pracownikom za technikę sceniczną.

Dziękuję pracownikom SzDK, za pełne zaangażowanie.
Dziękuję tym, bez których nie byłoby tego wydarzenia , uczestnikom i prowadzącym warsztaty za chwile , które stroiły harfę naszego ciała i duszy , doprowadzając je do harmonii.
Publiczności za niesamowitą energię i   wspólne przeżycia.

Teresa Zima – dyrektor SzDK