Wróć do listy artykułów   

Gra Escape Room na setną rocznicę odzyskania niepodległości

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Stowarzyszenie NOVUM z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowało dla gorzowian Grę historyczną typu Escape Room pod nazwą „Bohaterowie Niepodległości”. Zgłaszać mogą się wszyscy gorzowscy studenci i uczniowie szkół średnich.

„Bohaterowie niepodległości” to gra edukacyjno-integracyjna, poświęcona wydarzeniom i postaciom związanym z okresem odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów. Gra została przygotowana specjalnie na obchody tegorocznej 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Celem Gry jest zwiększenie wiedzy i świadomości uczestników na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości. Założeniem Escape Roomu jest wydostanie się z przygotowanej sali w jak najszybszym czasie. Aby tego dokonać gracze będą musieli wykonać zadania i rozwiązać zagadki. Każde rozwiązanie daje hasło, które należy wpisać, np. w szyfrowej kłódce, lub wskazuje miejsce, w którym ukryty jest klucz. Uczestnicy biorą udział w zabawie w kilkuosobowych grupach. Gra zawiera element rywalizacji, która grupa najszybciej rozwiąże zagadki i znajdzie wyjście.

W Grze weźmie udział 40 uczniów gorzowskich szkół średnich oraz studentów. Zmagania uczestników Gry zostaną zarejestrowane na nagraniach i powstanie film ukazujący przebieg Gry, który będzie można obejrzeć w Internecie i na otwartym spotkaniu dla Gorzowian.

Sama Gra odbędzie się w listopadzie i grudniu 2018 r. (dokładne terminy Stowarzyszenie poda w aktualnościach na stronie Stowarzyszenia i na fanpage’u na Facebooku).

Zgłaszać się mogą wszyscy uczniowie szkół średnich i studenci, którzy uczą się w Gorzowie Wlkp. Formularze zgłoszeniowe do pobrania znajdują się na stronie stowarzyszenia. Można je złożyć w Klubie Kultury MCK „Jedynka” przy ul. Chrobrego 9 lub przesłać mailowo skany na stowarzyszenie.novum@gmail.com. Rekrutacja trwa do 11 listopada.

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Gorzów Wielkopolski.