Wróć do listy artykułów   

Gra Sów zwycięzcą GOF 2018 – podsumowanie

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Getting Out Festival #6, jak co roku, wyłonił zwycięzcę. Jury w składzie: Ania Brachaczek, Piotrek Kowalczyk i Tomek Lektarski po 40 minutach obrad wskazało Laureata Nagrody Głównej. Spośród 9 finalistów pierwszego etapu konkursu wyłoniono czworo pretendentów.

Po raz kolejny zachwyciła wykonująca własne utwory, wokalistka JULIA BURY. Za przemyślane aranżacje, staranną stylistykę i sprawność instrumentalną wyróżniony został poznański zespół DIESEL HANGOVERS, a JAN MIGDAL zwrócił uwagę stylową elektroniką. Natomiast nagroda powędrowała do poznańsko-gorzowskiego zespołu GRA SÓW. Jury odnotowało ogromny progres zespołu, który już przed rokiem zaprezentował się w jeszcze nie do końca ogranym, ale obiecującym składzie. Uwzględniając przeznaczenie nagrody, ufundowanej przez Miejskie Centrum Kultury (4600 zł netto na debiut płytowy), jurorzy uznali, że właśnie GRA SÓW jest repertuarowo i muzycznie najbardziej przygotowana do wypłynięcia na szerokie wody. Gratulujemy!

Następna edycja Festiwalu odbędzie się w listopadzie 2020 roku, a wysokość Nagrody Głównej zostanie dwukrotnie zwiększona. Już dziś zapraszamy.

FOTORELACJA