Wróć do listy artykułów   

Hulajniki i Branko Radičevič w Łagowie

m.madry@rcak.pl 17 lipca 2018 0

W poniedziałek 16 lipca 2018 w Łagowie gościły zespoły festiwalowe. Zespół Regionalny Hulajniki z Polski i Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Branko Radičevič.

Przed koncertami był czas na rekreacje nad jeziorem, wejście na wieżę zamkową i spacer po Łagowie. Po próbach zespoły szykowały się do występu. Przejście korowodu ulicami Łagowa zgodnie z tutejszą tradycją rozpoczęło prezentacje zespołów.

Koncert Oblicza Tradycji Międzynarodowy Festiwal Folkloru Zielona Góra 2018 w łagowskim amfiteatrze uroczyście otworzyli pani Honorata Musiał zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury i pan Czesław Kalbarczyk Wójt Gminy Łagów. Koncert zespołu Hulajniki to dziecięce zabawy, wiązanki pieśni i tańców góralskich. Choreografie oparte na narodowych zwyczajach, oryginalnych pieśniach i muzyce serbskiego folkloru zaprezentował zespół Branko Radičevič.

W trakcie koncertów było słonecznie, deszczowo, groźnie… Ale wytrwała łagowska publiczność  jak zwykle nie zawiodła. Na zakończenie koncertu zespoły wspólnie z publicznością  zatańczyły serbski taniec.

Barwne stroje, fantastyczna gra kapel, żywiołowe tańce, dobra zabawa, pozytywna energia, dużo wrażeń.

We wtorek, 17 lipca zapraszamy do Łagowa na koncert festiwalowy w wykonaniu zespołów
z Indonezji 49 Junior High School East Jakarta i Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca
im. L. Figasa.