Wróć do listy artykułów   

I ELIMINACJE FESTIWALU PIOSENKI

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

I eliminacje Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” za nami!

24 lutego 2017 roku w Sali Kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyły się I eliminacje Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy”. Chęć uczestnictwa  w imprezie zgłosiło 16 osób.Uczestnicy podzieleni byli na 4 grupy wiekowe.

W grupie I – roczniki 2005-2008 i młodsi udział wzięli: Jagoda Rataj reprezentująca Społeczne Towarzystwo Edukacyjne „OMEGA” w Katowicach        z piosenką autorską pt. „Tango lwa”,Wiktoria Muszyńska reprezentująca Fundację Centrum Sztuki „Integracja” w Lesznie z piosenką „Gwiazdą być”, Iga Jóźwiak ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku z piosenką „Banalny Blues”,Hanna Huzar reprezentująca Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie z piosenką „To mój czas”,Agata Suwiczak z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Buku zaprezentowała piosenkę „Papuga z dziobem na kłódkę” oraz ostatnia w tej grupie wiekowej Vanessa Szanter, reprezentantka Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Rzeczycy, która zaśpiewała piosenkę pt. „Do kołyski”.

W grupie II – roczniki 2002-2004 udział wzięli: Aleksandra Mroskowiak  ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku z piosenką „Modelka”,Kacper Mikołajczuk, również reprezentujący Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku z piosenką „Bezsennie”, Oliwia Królikowska z Gimnazjum w Bogdańcu z piosenką „Boję się”,Dominika Pihil z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie z piosenką „Być może życie jest tylko snem” oraz zamykająca grupę II, Ewelina Króliczak z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Buku z piosenką pt. „Dla Ciebie jestem Sobą”.

W grupie III – roczniki 1999-2001 udział wzięli: Angelika Maszczak ze Studia Talentów MOK Głogów, z piosenką „Miasteczko cud”,Julia Marciniszyn z Gimnazjum nr 3 w Żarach z piosenką „Wilcza zamieć” oraz ostatni w tej grupie Krzysztof Trajdos z piosenką pt. „Aguirre”.

W grupie IV – roczniki 1190-1998 i starsi: Grzegorz Kaliciński z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie z piosenką „Wielka dama tańczy sama” oraz Kacper Kozyra ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie, który zaśpiewał piosenkę „Nierealny-nieosiągalny”.

Komisja konkursowa w składzie: Przewodnicząca Małgorzata Tryczyńska oraz członkowie Roman Kaczmarek i Grzegorz Kamiński po wysłuchaniu wszystkich wykonawców udała się na naradę, po której oznajmiono:

Po wysłuchaniu 6 wykonawcóww I grupie jury postanowiło przyznać STATUETKĘ MAŁEGO MIKROFONU Jagodzie Rataj z Katowic,

po wysłuchaniu 5 wykonawców w II grupie postanowiono przyznać STATUETKĘ MAŁEGO MIKROFONU Aleksandrze Mroskowiak ze Sławy.

W grupie III oraz w grupie IV jury nie przyznało statuetek małego mikrofonu.

Ponadto jury przyznało wyróżnienia, które uprawniają do występu podczas XVII Finału Festiwalu. Otrzymali je:

•         Wiktoria Muszyńska z Leszna;

•         Iga Jóźwiak ze Sławy;

•         Kacper Mikołajczuk ze Sławy;

•         Ewelina Króliczak z Buku;

•         Oliwia Królikowska z Bogdańca;

•         Krzysztof Trajdos ze Sławy;

•         Grzegorz Kaliciński ze Wschowy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !