Wróć do listy artykułów   

IV Międzynarodowe Mistrzostwa Gry w Kapsle – Kapsel Cross – SULĘCIN

usiadzwygodnie@gmail.com 6 marca 2019 0

2 marca br. odbyła się IV edycja Międzynarodowych Mistrzostwa Gry w Kapsle – Kapsel Cross. W tym roku do kapslowej rywalizacji stanęło aż 35 uczestników: 6 osób w kategorii KIDS oraz w 29 osób w kategorii OPEN.

Dzięki profesjonalnie przygotowanemu torowi mieliśmy okazję przenieść się w czasie do lat naszej młodości i zagrać w turnieju zorganizowanym przez Sulęciński Ośrodek Kultury. W tym roku postawiliśmy na motyw postapokaliptyczny – zawodnicy w kategorii OPEN mogli poczuć się jak w Prypeciu. Opuszczone budynki, stare modele samochodów, elementy kolejki, diabelski młyn, kominy z unoszącym się ciężkim dymem, kamienie, urwiska… To tylko nieliczne z przeszkód, które czekały na mistrzów gry w kapsle.

Zdrową i sportową rywalizację sędziowała zaproszona przez nas Małgorzata Góra, specjalistka w swoim fachu. Do ścisłego finału przeszło ośmiu zawodników z kategorii OPEN, którzy w ostatecznym starciu zmierzyli się z podwójnym torem. Nie zabrakło emocji!

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe, a każdy z zawodników w pakiecie startowym otrzymał: numer startowy, pamiątkowy medal oraz darmowy wstęp na Afterparty: Koncert Sidneya Polaka.

Oto jak prezentuje się ogólna klasyfikacja na zakończenie turnieju:

KATEGORIA OPEN

I miejsce – Damian Sławiak

II miejsce – Dawid Rinkowski

III miejsce – Mariusz Gawroński

IV miejsce – Jarosław Polak (Sidney Polak)

V miejsce – Marcin Cyra

VI miejsce – Sebastian Marciniak

VII miejsce – Martyna Kruszewska

Kapsel Cross KIDS:

I miejsce: Fryderyk Hardyk

II miejsce: Wiktor Leśniewski

III miejsce: Kornelia Laskowska

Gratulujemy! Na drugą edycję Kapsla Cross zapraszamy za rok!