Wróć do listy artykułów   

IV Sulechowski Turniej Łuczniczy

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

IV Sulechowski Turniej Łuczniczy.

Sulechowski Turniej Łuczniczy odbył się już po raz 4 w ramach obchodów Dni Sulechowa. Na szczęście pogoda dopisała i pasjonaci łucznictwa oraz mieszkańcy Gminy Sulechów mogli wspólnie uczestniczyć w kolejnej edycji tej wspaniałej imprezy.

Podczas Turnieju 1 miejsce zajął Członek Stowarzyszenia organizującego Turniej  – Zbigniew Szczerba ze Świebodzina, 2 miejsce – Piotr Bodnar – Sulechów /Krężoły również członek Stowarzyszenia i Organizator, 3 miejsce – Marek Peda – łucznik i odtwórca historyczny z Poznania. Strzał do kura wygrał Piotr Bodnar.

Do Sulechowa przybyło 15 uczestników – prawdziwych pasjonatów łucznictwa i historii – z Poznania, Żagania, Zielonej Góry, a nawet z Warszawy z dużego bractwa rycerskiego, sporo Widzów, którzy dowiedzieli się o imprezie na prezentacji łuczniczej podczas Nocy Muzeów 19 maja przybyło ze Świebodzina.

Serdecznie gratulujemy Organizatorowi – Lubuskiemu Centrum Łucznictwa Tradycyjnego z siedzibą w Krężołach – oraz wszystkim uczestnikom kolejnej wspaniałej edycji!

fot. Sylwia Wawrzyniak – Bodnar