Wróć do listy artykułów   

Janusz Radek live w Kostrzynie nad Odrą

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Zaczynamy kolejny, już jedenasty rok Strefy Dobrej Muzyki. Z tej okazji koncert Janusza Radka poprzedziła miła uroczystość wręczenia umowy o współpracy w tym projekcie Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. i Kostrzyńskiego Centrum Kultury.

Dyrektor marketingu KSSSE Andrzej Kail zapewnił, że Strefa Dobrej Muzyki to bardzo dobrze promujący nasze miasto projekt, a burmistrz Andrzej Kunt podkreślił, że współpraca miasta i jego instytucji z KSSSE to przykład właściwie pojmowanego partnerstwa.


Bohater pierwszego tegorocznego koncertu Janusz Radek potwierdził, że jest wokalistą niebanalnym, ciągle poszukującym nowych środków wyrazu, zaskakując słuchaczy nowoczesnymi aranżacjami kilkudziesięcioletnich utworów Niemena czy Ewy Demarczyk. Publiczność (jak zwykle była spora grupa z okolicznych miejscowości) aktywnie wspierała artystę, który wielokrotnie zachęcał do wspólnego śpiewania. Znakomity głos Janusza i perfekcjonizm sceniczny, świetni muzycy i oprawa koncertu, wszystko to sprawiło, że publiczność bawiła się wybornie.
Były oczywiście bisy i trwające jeszcze długo po koncercie rozmowy, połączone z podpisywaniem płyt i wspólnymi fotografiami.