Wróć do listy artykułów   

Jarmark Produktu Lokalnego w Sławie

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Kto był? Kosztował i tańcował?

 W sobotę, 29 kwietnia, rozpoczął się w Sławie Jarmark Produktu Lokalnego. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła i Pani Dyrektor SCKiW Małgorzata Sobczak. Swoje wyroby zaprezentowało ponad 70 wystawców z całej Polski. Można było znaleźć zarówno pieczywo, wędliny, sery i ryby,miody, przetwory, wyroby rękodzielnicze takie jak biżuteria, maskotki, poduszki,torby, czapki, chusty, szkło, ceramika,wyroby z drewna, z filcu, a także piękne kwiaty. Można było także smacznie zjeść, najszybciej sprzedawały się pierogi z przeróżnym nadzieniem wykonane przez panie z Lipinek.Wielu wystawców jest już stałymi bywalcami sławskiego Jarmarku, ale jest sporo osób, które skorzystały z naszej ofert pierwszy raz i zapowiedziały się już na kolejne lata. Odwiedzający Jarmark mieli także szansę wziąć udział w warsztatach rękodzieła wędkarskiego i ceramicznego. Do tego, pierwszego dnia na Starym Rynku w Sławie rozbrzmiewała muzyka folkowa i cygańska w wykonaniu Waldemara Rychłego z zespołem. Podczas drugiego dnia Jarmarku kolorowe stoiska od rana przyciągały tłumy odwiedzających. A w południe rozpoczęła się „Coolturka”, czyli prezentacja dokonań artystycznych zespołów tanecznych i wokalnych z domów kultury z Ciosańca, Śmieszkowa, Krzepielowa i Sławy. Wystąpiły dziecięce i młodzieżowe grupy taneczne, śpiewająca młodzież oraz zespół „Sławianie”.

Impreza była bardzo udana, wystawcy oraz odwiedzający wyrażali swoje ogromne zadowolenie i już nie mogą się doczekać kolejnej edycji Jarmarku. Dziękujemy więc wszystkim serdecznie i zapraszamy za rok!!

Organizatorem Jarmarku Produktu Lokalnego był Urząd Miejski w Sławie oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
Sponsorzy: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sława Śląska, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sława Sp.z o.o.

Jarmark w Sławie - dzień drugi