Wróć do listy artykułów   

Joga i Koncert Muzyki Relaksacyjnej

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Joga i Muzyka Relaksacyjna w Parku Miejskim – niedziela 8 lipca godz. 10.00 (w razie nieprzychylnej pogody spotkanie odbędzie się w KCK ul. Sikorskiego 34)
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno tych obeznanych w tajnikach jogi, jak i nowicjuszy.
Prosimy o zabranie mat i kocyków.
Ćwiczenia jogi poprowadzi Aleksandra Czaja, zaś koncert muzyki relaksacyjnej wykona Dagmara Korona.

To bardzo kameralne, niezwykle relaksujące i uspokajające spotkanie z muzyką. Instrumenty etniczne i archaiczne oraz jedyny w swoim rodzaju śpiew intuicyjny oraz mantry pozwolą uczestnikom koncertu wejść w stan głębokiego relaksu. W niedziele 8 lipca po zajęciach jogi prowadzonych przez Aleksandrę Czaję będzie można zanurzyć się w dźwiękach oryginalnych instrumentów i mis dźwiękowych. Długo wybrzmiewające, kojące dźwięki mis niosą ze sobą spokój i wyciszenie myśli i emocji, a mocniejsze brzmienia bębna obręczowego i szamańskiego dodają energii.
Skupienie się na tych niecodziennych, pięknych dźwiękach i wibracjach pomaga skupić się na Tu i teraz, uwolnić się choć na moment od problemów dnia codziennego i w pełni delektować się trwającą chwilą. Jest to niezwykle przyjemny i skuteczny sposób na zrelaksowanie ciała i umysłu.
Relaksacji najlepiej jest doświadczać w pozycji leżącej. Prosimy ubrać się wygodnie, przybyć z własna matą, ulubionym pledem, kocem a nawet poduszką. Ważne jest, żeby poczuć się dobrze.
Koncert poprowadzi Dagmara Korona, pedagog, animatorka kultury, wokalistka od wielu lat ąz nurtem piosenki tzw. Krainy łagodności poszukująca nowej formy pracy z muzyką i intuicją.